Ana SayfaDiyetBurçlara Uygun Diyet Tarifleri

Burçlara Uygun Diyet Tarifleri

-

Koç Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Koçlar abur cubur beslenmesini severler. Bu yüzden aşırı kiloları ile başları derttedir. Tuz ve alkol koçlar için büyük tehlike taşır. Bol su içmeleri gerekir. Domates, soğan ve patates bolca tüketmeleri gerekir. Şeker içermeyen tatlılar ve meyveler tüketebilirler.

Boğa Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Boğalar midelerine düşkün burçlardır. Hayatı yemek için yaşarlar. Damak zevkine önem verirler. Karbonhidratlardan uzak durmaları gerekir. Doğal iyot içeren besinler tüketmesi gerekir. Balık ve deniz ürünlerini bolca tüketmelidir. Yeşil salata sebze ve meyvenin yanında yumurta tüketmeleri gerekir.

İkizler Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Hızlı yemek yeme özellikleri ve çiğnemeden yutma nedeni ile ikizler çabuk kilo alırlar. Az ve sık yemek yemeleri tavsiye edilir. Balık, tereyağı, köy yumurtası ve peynir ile beslenmeleri gerekir. Havuç, portakal, şeftali ve kuru üzüm tüketmeleri gerekir.

Yengeç Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Yengeçler üzüldükleri anda kendilerini yemeğe verirler. Bu yüzden beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Nişasta ve şekerli yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. Mideleri çok hassastır. Kalsiyuma çok fazla ihtiyaç duyarlar. Düşük yağ içeren süt ürünleri tüketmelidir. Lahana, domates ve salata bol tüketmelidir.

Aslan Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Aslanlar yemekten büyük zevk alırlar. Güzel yemeklerin hayallerini kurarlar. Diyet konusunda son derece başarılıdır. Kan dolaşımı sıkıntısını çokça çekerler. Sığır, kuzu eti, tavuk karaciğer, yumurta tüketmeleri tavsiye edilir. Porsiyonu azaltarak kilolarına dikkat etmeleri gerekir.

Başak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Başaklar şekerlemeyi çok severler. Çikolata hayatın vazgeçilmezidir. Buğday, çavdar ve yağsız sığır tüketebilirler. Elma vücudun en önemli kurtarıcısıdır. Kavun ve armut ile ciltlerini temizleyebilirler. Peynir, zeytin, limonata ve taze meyve ve sebze tüketmeleri gerekir.

Terazi Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Teraziler bezelye, mısır, havuç ve ıspanak tüketmelidir. Badem ve kuru üzüm vücutları için büyük kurtarıcıdır. Asitli içeceklerden uzak durmaları gerekir. Mide ve bağırsak sorunlarını çok sık yaşarlar. Zarif bir bedene sahip olmak için ekmek dilimlerini inceltmeleri gerekir.

Akrep Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Akrepler solunum sorunu yaşarlar. Bu yüzden beslenirken c vitamini ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Yeşil salata, soğan ve turp tüketmelidir. Meyve ve sebze diyeti akrepler için uygundur. Doğru beslenerek gerginliklerini yok edebilirler. Öğün atlamadan sabah kahvaltısı yaparak güne dinç ve zihinde başlayabilirler.

Yay Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Yaylar eklem ağrılarını çok çekerler. Bu yüzden doğal beslenmeye önem vermeleri gerekir. Kabuklu meyve ve sebze tüketmelidir. Çiğ sebzenin yanı sıra sebze ve meyve tüketmelidir. İncir, kuru erik, elma, armut ve taneli tahıl tüketimine özen göstermelidir.

Oğlak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Çalışkan oğlaklar çoğu zaman öğün atlarlar. Bu yüzden dengeli beslenme konusunda sıkıntı çekerler. Lahana, kereviz ve yağsız et tüketmeleri tavsiye edilir. Yumurta sarısı ve buğday oğlaklar için kurtarıcı besinlerdir. Cilt sağlığı için sigaradan uzak durmaları gerekir.

Kova Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Kovaların en fazla ihtiyaç duyduğu vitamin c vitaminidir. Yenilikçi yemek tarzını benimserler. Damaklarına düşkündür. Yemekte lezzet ve tat ararlar. Sofra tuzundan uzak durmalıdır. Tuz kan dolaşımını olumsuz etkiler karaciğer rahatsızlıklarına neden olur. Deniz ürünlerini bolca tüketmeleri gerekir.

Balık Burcu Nasıl Diyet Yapmalı ?

Katı ve sıkı diyete gelemezler. Yüksek protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir Yağ oranı düşük şekersiz diyet yapmaları tavsiye edilir. Demire çok fazla ihtiyaç duyarlar. Anemi ve yüksek tansiyon rahatsızlığını çok sık yaşarlar. Karaciğer, yağsız sığır eti, yumurta, beyin, midye ve ıspanak tüketmeleri tavsiye edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz