Ana SayfaGündemBülent Ersoy'u Buda Sanıp Ayağına Kapandılar

Bülent Ersoy’u Buda Sanıp Ayağına Kapandılar

-

Show TV’de yayınlanan Dünya Güzelleri programında Bülent Ersoy’un yanında Banu Alkan Safiye Soyman ve Burcu Esmersoy yer alıyor. Program bu grubun dünyanın farklı yerlerine yaptıkları gezileri izleyicisinin karşısına getiren bir gezi programıdır.

Program birçok ülkeyi gezerek seyircisine o ülkeleri tanıtıyor. İkili gruplar halinde gittikleri şehri gezen grup hoş sohbetleri ile izleyicisini tatmin ediyor. Gittikleri ülkelerin kültürel ve mimari yapısının yanında geleneksel kıyafetlerini de giyerek her türlü tanıtımını sağlıyorlar. Programda yer alan kaliteli ekibin kimi zaman eğlenceli halleri kimi zaman da gergin halleri ekrana yansıyor.

Bülent Ersoy’u Buda Sandılar

Son olarak program Nepal-Katmandu’da bir çekim yaptı. Nepal’de çekilen programda Bülent Ersoy Buda makyajı ile oradaki bir tapınağa gitti. Orada bulunan insanlar Diva’yı Buda sandı ve ayaklarına kapanmaya başladı. Bunun üzerine Bülent Ersoy olayın şokunu atarak Türkçe “Kalkın evladım ben Buda falan değilim.” diyerek ayaklarına kapanan insanları kaldırdı.

Buda Hindistan’da yaygın olarak tapınan MÖ 563-483 yılları arasında yaşayan ruhani öğretmenleridir. Budizm dışında bazı dinlerde de kutsal bir figür olarak kabul edilir ve saygı gösterilir.

Bülent Ersoy katıldığı programda Buda makyajı yaptığı için insanlar Buda sandılar ve ona saygı gösterisi olarak ayaklarına kapandılar. Bu olay karşısında Diva bir hayli şaşırdı ve ne yapacağını kestiremedi. Bunu üzerine ayaklarına kapanan insanları Türkçe sözlerle uyardı. Olay programda ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz