Ana SayfaKişisel BakımBuğday Özü Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Buğday Özü Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

-

Buğday soframızdaki pek çok şeyin hammaddesidir. İçeriğindeki mineral ve vitamin zenginliği ile oldukça şifalı olan buğdayın özünden elde edilen yağ da son derece faydalıdır. Hücre yenilenmesinde etkili olan B ve E vitaminlerinin yüksek miktarda içreğinde barındıran buğday özü yağı cildinizdeki ve saçınızdaki sorunlardan kurtulmanızı sağlar.

Buğday Özü Yağının Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Buğday özü yağı cildinizdeki sorunların giderilmesinde en etkili bitkisel yağlardan bir tanesidir. Ciltteki yaşlanma izlerinin azaltılması ve engellenmesinde üstün başarı sağlar. Bunun yanı sıra cildinizde oluşmuş leke, çil, yanık, yara ve sivilce izleri gibi pek çok sorununuz için çözüm sunar. Cildinizi yumuşatır ve canlılık kazandırır.

Buğday özü yağını cildinizde kullanmak için şu karışımı hazırlayabilirsiniz: Yarım tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı buğday yağını karıştırın içerisine rendelenmiş yarım kivi ilave edin. Yüzünüzdeki sorunlu bölümlere uygulayın.15-20 dk beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi haftada bir ya da iki defa tekrarlayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Buğday Özü Yağının Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Buğday özü yağı saç bakımında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Saç bakımında kullanmak için 1 yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı buğday özü yağını iyice karıştırın. Elde edilen karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ardından saçınızı streç film ile sarın ve uyguladığımız karışımı saçınızda 15 – 20 dk kadar beklettikten sonra saçınızı şampuanlayıp durulayın. Bu işlemi haftada bir veya iki defa tekrar ederek saçlardaki kırık, yanık, yıpranmış ve kepekli görüntüden kurtulabilirsiniz. Buğday özü yağı güçlü, canlı ve parlak saçlar için büyük oranda destek sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz