Ana SayfaEstetikBotox Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Botox Hakkında Bilmemiz Gerekenler

-

Botox Hakkında: Cilt güzelliği biz kadınlar için oldukça önemlidir. Güzel bir cilde kavuşmak için elimizden gelen her şeyi yaparız ancak ilerleyen yaşa bağlı olarak gelişen bazı yapısal değişiklikleri yavaşlatmak ve durdurmak maalesef her zaman kolay olmamaktadır. Ancak günümüzde  tıbbın geldiği noktayı düşünürsek yaşlanmanın etkileri ve diğer cilt sorunlarının önüne geçebilmektedir. Cilt sorunlarının özellikle de ileri yaşla birlikte yaşanan kırışıklık sorununun önüne günümüz tıbbında geliştirilen botoks uygulamalarıyla büyük oranda geçilebilmektedir. Botoks uygulaması sayesinde cilt daha gergin bir hale gelmekte ve kırışıklıkların görünümü bu şekilde azalmaktadır.

Nedir? Botoks bir bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ülkemizde yaklaşık olarak 10 yıldır güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Orta ve derin kırışıklıkları gidermekte de oldukça iddialıdır. Cerrahi olmayan bir yöntem olduğu için fazlaca tercih edilmektedir. Botoks uygulamasına Amerika Gıda ve ilaç yönetimi Kurumu yani FDA 2002 yılında onay vermiştir.

Botoks Nasıl Uygulanır? Eğer kim sizin de yüzünüzde kırışıklıklar oluşmaya başladıysa veya var olan kırışıklıklarınız varsa botoks uygulamasını yaptırabilirsiniz. Botoks uygulamasını kırışıklıklarınızı yeni başladığı zaman yaptırmaya başlarsanız kırışıklıklarınız hiçbir zaman oluşmayacak ve oluştuysa  zamanla azalacaktır. Ancak botox uygulamasının kırışıklık yüze yerleştikten sonra etkinliği daha az olmaktadır. Botoks işlemi öncesinde işlem sırasında ağrı yaşamamanız için uygulanacak bölgeye anestezik bir krem sürülür. Kişinin kırışıklıklarının olduğu yerlere ucu ince bir iğne ile çok küçük dozlarda enjeksiyonlar yapılır. Hasta bu sırada anestezik etkiden dolayı ağrı hissetmez. İşlem genellikle 15 dakika sürer ,enjekte edilen botoks ilacı yalnızca enjekte edilen bölgede kalır. Botoks uygulamasından hemen sonra etki göremeyebilirsiniz ,etkin bir görüntü için bir iki hafta geçmesi gerekir.

Hangi Sorunlarda Uygulanir? Botoks uygulaması birçok durumda kullanılabilir. Özellikle kırışıklıkların azaltılması için kullanılıyor. Bazı kişilerde sık olarak görülen aşırı terlemenin önüne geçmek için etkin olarak kullanılır. Gözünde şaşılık problemi yaşayanlarda da etkin sonuçlar verir.

Kimlere Yapılabilir? Botoks uygulaması 18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Ancak 25 yaşına kadar yapmaya gerek olmayan bir uygulamadır. Özellikle yüz ve boyundaki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Gebe olan kişilerde ve emziren kadınlarda  uygulanması önerilmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz