Ana SayfaModaBoşanma Sonrası Kendinizi Yenilemek için 5 İpucu

Boşanma Sonrası Kendinizi Yenilemek için 5 İpucu

-

Evlilik bitti. Boşandınız ve artık bekarlık günlerinize geri döndünüz. Herkesin boşanma hikayesi farklıdır. Belki uzun yıllardır evliydiniz belki de yalnızca 1 yıl kadar olmuştu. Belki çocuğunuz var, belki de hamilesiniz. Boşanmak belki de aklınızdaydı ya da eşiniz ayrılmak istedi. Bu sizi rahatlatmış ya da fazlasıyla yaralamış olabilir. Bu yazımızda, boşandıktan sonra kendinizi yenilemek için 5  ipucu bulabilirsiniz.

  1. Yas Tutmanıza İzin Verin

Hiç kimse evlenirken “Umarım bir gün boşanırız!” diyerek evlenmez. Boşanma zamanı geldiğinde, boşanmak istediğiniz bir şey olsa bile, boşanmak yine de bir kayıptır. Bu süreci hiç olmamış gibi yaşamaya çalışmak yerine, boşanmanın ilk sürecinde yas tutmanıza izin verin.

2. Duygularınıza Göre Hareket Edin

Evliliğinizi, yeni hayatınızdan ayırmayın. Eski bagajlar da hayatınızın bir parçasıdır. Bu süreçi, duygularınıza göre hareket ederek yaşayın. Mutsuzsanız mutsuz davranın. Ya da mutlu olmayı hak etmediğinizi düşünüp, bu ruh halini sürdürmeyin.

3. Kendinizi Sevmeyi Öğrenin

Birçok insan, boşandıktan sonra kendini sevmeyi unutmuyor. Bir ilişki yürümediyse, bunun büyük bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu süreçte kendinize güvenmeyi öğrenirseniz, kendinizi sevmeyi de öğreneceksiniz.

4. Kendinizi Yeniden Keşfedin

Evli kaldığınız süre boyunca, tek bir kişi gibi davranmayı ya da tek kişilik düşünmeyi bırakmıştınız. Özellikle uzun süre evli kaldıysanız, kendinizi yeniden keşfedebilir, sevdiğiniz şeylere daha çok vakit ayırabilirsiniz.

5. Yalnız Olmaya Cesaret Edin

Yalnız olmak, toplumdan izole olmak ve asla kimseyi görmemek demek değildir. Bu sadece bağlanmamak ya da bunu yapmak için acele  etmemektir. Artık bir restoranda, yemek yemeye tek başına gelenlere daha fazla rastlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz