Ana SayfaModaBoşanma Sonrası Kadın Psikolojisi Nasıldır?

Boşanma Sonrası Kadın Psikolojisi Nasıldır?

-

Günümüzde boşanma ile sonuçlanan başarısız evliliklerin sayısı neredeyse başarılı evliliklerden daha fazla olacak noktaya gelmiştir. Boşanma, zorlu bir süreç olduğundan hem öncesinde hem de sonrasında, iki tarafı da kötü şekilde etkileyebilir. Boşanma kararı almayı düşünen birçok kadın, boşanma sonrası kadın psikolojisi hakkında fikir edinmek, kendini olası olumsuz tablolara karşı hazırlamak istemektedir.

Boşanma sonrası kadın psikolojisi için ne gibi zorluklar yaşanır?

Kadınların, boşanmadan sonra yaşadıkları psikolojik sorunlar genelde yalnızlık korkusu etrafında şekillenmektedir. Birçok kadın, boşanma sonrasında bir daha kendisine bir partner bulamayacağını, hayatı boyunca yalnız kalacağını düşünür ve bu korkuya kapılır. Bu korku, boşanma sonrası kadın psikolojisi dendiğinde ilk akla gelen durumdur.  Bu korkuyu aşmanın en iyi yolu, kendinize güvendiğiniz yönleriniz üzerinde durmak, çeşitli hobilerle ilgilenmek, başarılı olduğunuz alanlara yönelmektir.

Çocukların durumu düşündürüyor 

Evli kadınlardaki boşanma sonrası kadın psikolojisi ise genelde çocuk kaynaklı sorunlar yaşanmasına sebep oluyor.  Çocukların babasız bir şekilde büyüyeceğinden dolayı birçok kadın depresyona sürüklenebiliyor. Bunun çözümü ise, çocukların psikolojik destek almasını sağlamak ve durumu anlayabilecekleri şekilde anlatmaktır.

Toplumsal tepkiler

Bazı kadınlar ise, toplumun kadın üzerinde oluşturduğu imajdan olumsuz etkileniyor ve psikolojisi olumsuz etkileniyor. Boşandıktan sonra, çevresinin kendisine olumsuz yaklaştığını düşünmek birçok kadının yaşadığı bir sorun. Bu sorunun çözümü de toplum ve kadınlar konusunda dar görüşleri olan çevrelerden mümkün olduğunca uzaklaşmak ve kararlarınıza güvenmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz