Ana SayfaUzmanlarBölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Zayıflama Yöntemleri Hakkında...

-

Bölgesel Zayıflama Üzerine: Fazla kilolarından şikayetçi olanlar çeşitli diyet programları ve egzersizlerle fazla kilolarından kurtulabilirler. Ancak bölgesel zayıflama düşünenler öncelikli olarak ideal kilolarına ulaşmaya çalışmalıdırlar. Kilonuz ideal olduktan sonra bölgesel zayıflama egzersizleri veya diğer medikal estetik işlemleri uygulamak daha mantıklı olacaktır. Bölgesel zayıflama aslında zor bir süreçtir. Çünkü vücut kilo verdiği zaman her yerden verir yani vücudun her tarafı neredeyse aynı miktarda veya yakın miktarlarda erir. Ancak ideal kiloya sahip olan kişeler bölgesel zayıflamaya direkt başvurabilirler. Örneğin kalça ve bacak gibi kısımlar vücudun daha zor eriyen kısımlarıdır. Bu bölgeler için bölgesel zayıflama işlemleri uygulanabilir.

Sporla Zayıflama

Spor kilo vermek isteyenlerin başvurduğu ilk yöntemlerdendir. Fazla kiloları olanlar kardiyo egzersizleri ile kolaylıkla bunu yapabilmektedirler. Ancak bölgesel zayıflama isteyenler kardiyo egzersizlerinin yanı sıra bölgesel olarak yapılan egzersiz hareketlerini tercih etmelidir. Örneğin kalça eritmek veya sıkılaştırmak isteyenler kalça kaslarını harekete geçirecek egzersizler yaparak bu bölge üzerinde yoğunlasabilirler. Bacaklara şekil vermek ve bu bölgeden kaybetmek isteyenler ise bacak kaslarını çalıştıran egzersizlere ağırlık vererek bu bölgeyi şekle sokabilirler. Ancak bacak ve kalça kısımları bir bütün halinde çalıştığı için bacağınıza şekil vermek için çalıştığınızda kalçalarınız da şekillenecek kalçalarına çalıştığınız zamanda bacaklarınız şekillenecektir. Bu aslında önemli bir avantajdır. Dediğimiz gibi zayıflama için bölgesel egzersizler yapılarak o bölgedeki kaslar harekete geçirilmeli. Bu şekilde kaslar harekete geçirilerek alttaki yağ tabakası daha etkin bir şekilde eritilir  ve kaslarla birlikte vücuda güzel bir şekil verilir.

Liposuction

Liposuction, bölgesel zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişen bir cerrahi operasyondur. Hastenelerde uygulanan bu işlem bir yağ aldırma yani bölgesel zayıflama işlemidir. Estetik cerrahların yaptığı bir işlemdir. Kadın erkek fark etmeden herkesin yaptırabildiği Liposuction ile yağlarınızdan çok kısa bir sürede egzersiz yapmadan kurtulabilirsiniz. Bu işlem ideal kiloda olan ama bölgesel olarak şekil bozukluğu olan kişilere yapılmaktadır. Bu bölgedeki yağ birikimleri Liposuction işlemi ile alınmaktadır.

Rasping

Rasping  son yıllarda kadın ve erkekler için geliştirilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Vücutta istenen bölgedeki yağlar kontrollü olarak yakılır bu uygulamayla. Rasping makinası ile vücutta istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerine yüksek frekanslı ses dalgaları iletilir ve bu sayede yağların yakılması sağlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz