Ana SayfaBurçlarBoğa Burcunun Genel Karakter Özellikleri

Boğa Burcunun Genel Karakter Özellikleri

-

Boğa burcunun çok zengin özelliklere sahip bir karakteri vardır. Varlıkları ile bulundukları ortama zenginlik katarlar. Çok uç noktalarda fikirleri vardır. Görülmeyeni görmek, fark edilmeyeni fark etmek gibi özellikleri vardır. Sabırlı ve sorumluluk duygusu gelişmiş kimselerdir. İnsancıl ve sıcak kanlı olmaları boğa burçlarını toplumda aranan ve özlenen insan haline getirmiştir. Ruhsal varlığın yanında maddesel varlığa da sımsıkı bağlıdır.

Boğa burçları Venüs gezegeninin etkisi altındadır. Bu gezegen etkisi altında olan burçların sanatsal karakter özellikleri gelişmiştir. Sanat eserlerinin koleksiyonlarını yapmaktan mutluluk duyarlar. Boğa burçları son derece doğacıl burçlardır. Balık tutmak, toprakla uğraşmak ve seyahat etmek onlar için büyük bir tutkudur. Değişimlere karşı direnç gösterirler. Ani değişimleri sevmezler. Ani değişimlerde tüm hayat düzenleri bozulur. Güven ve dayanışma içinde yaşamak isterler. Her şeyin sonsuza kadar süreceğine kendini inandırıp benlik bütünlüklerini korumaya çalışırlar.

Boğa Burcu Taurus

Boğa burçları çevreye uyum sağlamada güçlük çekerler. Mantıktan çok duyguları ile hareket etmeyi tercih ederler. Bu yüzden çok hata yapıp çok acı çekerler. Başarıları duygusal olarak bağlandıkları şeyler üzerine olur. Kontrolü elden bırakmazlar. Dengeli bir yaşam sürmeye çalışırlar. Arkadaşlarını çoğu zaman beklenmedik hamlelerle şaşırtmayı severler.

Boğa burçları krizlerden olumsuz etkilenir. Dengeleri bozulabilir kontrollerini kaybedebilirler. Sabit fikirli olan boğalar değişimleri sevmezler. Geleneklerine bağlıdırlar. Yeniliklere her zaman temkinli yaklaşırlar. Hayata farklı bakış açılardan bakmayı sevmezler. Riskleri önceden hesaplayıp önlem almayı severler. İşlerini her zaman sağlam yapmak isterler. Garantici ve sağlamcı bir kişilik yapısına sahiptir. Kadınların entellektüel tarafları her zaman boğaların eleştirilerine maruz kalır. Akıllı insanlarla sohbet etmeyi severler. Özlem, aşk ve sevgi gibi duyguları çok derin yaşarlar.

Boğa Burcu Ünlüleri

Esra Balamir, Cem Yılmaz, Ece Erken, Okan Bayülken, Özcan Deniz, Nehir Erdoğan, Demet Akalın, David Beckham, Salvadore Dali, Karl Marks, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe II. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Peron, Honore De Balzac, Johannes Brahms, Henry Fonda, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder, Serpil Çakmaklı, Demet Akalın, Jülide Ateş, Şebnem Dönmez, Ferda Anıl Yarkın, Ayhan Işık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz