Ana SayfaGündemBodrumda Korkutan Deprem

Bodrumda Korkutan Deprem

-

Dün gece saat 01.31 sularında Ege kıyılarında Bodrum yakınlarında 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem birçok insanın korku yaşamasına neden oldu. Yaşanılan sarsıntı İzmir ve Fethiye’de de hissedildi. Sallanma yaklaşk 11 saniye boyunca devam etti. Denizde olan tsunami ise 30 santime kadar ulaştı. Dalgalar kıyıdan 100 metre içeriye kadar girdi.

Bodrum Artçıları Yaşıyor

Deprem dün gece yaşanmasına rağmen hala artçı depremler devam ediyor. Son yapılan açıklamalara göre yaklaşık 1 saat önce de Bodrum da hala artçılar devam etmektedir. Artçı depremler ise yaklaşık olarak 5 büyüklüğünde gerçekleşiyor. Gerçekleşen artçı deprem sayısı yaklaşık olarak 200.

Muğla Valisi yaptığı açıklamalarda depremden kaynaklı bir can kaybının yaşanmadığını belirtti. Depremlerde yaşanılan yaralanma sayısı ise yaklaşık 80. Bu yaralanmaların çoğu ise panik anında evinde camdan atlayanlardan oluşuyor.

Operatörlerden Mükemmel Uygulama

Telefon operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gerçekleştirdikleri bir uygulama ile deprem bölgelerinde ücretsiz hizmet vermeye başladılar.

Muğla da tatile giden birçok tatilci ve yerli halk yaşanılan depremler sonucunda geceyi sokaklarda geçirdi. İlerleyen saatlerde neler olacağını herkes merakla bekliyor. Deprem öncesi yapılan kamera kayıtlarında görüldüğü üzere depremden 4 dakika önce köpekler sarsıntıyı hissedip sokaklarda koşuşuyorlar. Yaşanılan depremin 3-4 atom bombası gücünde olduğu belirtildi. Yaşanılan korku ve paniğin bir daha yaşanmamasını ve artçı depremlerin sonlanmasını diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz