Home Saç Bakımı Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0
Saçları Nemlendiren Özel Yağlar

Yıl boyu saç boyasından veya kimyasal şekillendiricilerden, stresten, şehrin havasından, havuz, güneş ve denizin olumsuz etkisinden dolayı saçlarınız yıpranır. Vücut sağlığımızı korumak için olduğu gibi artık saç bakımı için de bitkisel çözümler aranmaktadır.

Saç bakım uzmanlarının da araştırmaları sonucunda görülmüştür ki, Jojoba yağının saçlara sayısız faydası vardır. Saç tellerinin kırılmasını engelleyen bu yağ, aynı zamanda gür saçlara da sahip olmanızı sağlar. Badem yağı, vücutta bulunan çatlakları önleyici özelliğinin yanı sıra, saçları da besleyerek E vitamini açısından zenginleşmesini sağlar. Son zamanlarda içerdiği birden fazla vitaminden dolayı yemeklerimizde kullanılan fındık yağı, saçlarda kepeği engeller ve cilde nem kazandırır. Lavanta yağı da lavantadan yapılan kür de saçlarda kırıkları önler. Zeytinyağı, eskiden beri saç bakımında kullanılan yağlardandır. İçerdikleri sayesinde saça esneklik kazandırır ve parlak olmasını sağlar. Özellikle kuru saçlarda Hindistancevizi yağı, saçları nemlendirerek bakım sağlar.

Saçın yapısı ve ihtiyaçları tespit edilerek, uygun olan bitkisel yağ ile belli periyotlarda bakım yaparak, büyüleyici saçlara kavuşabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version