Ana SayfaHastalıklarBitkisel Kürler İle Nasırlardan Nasıl Kurtulursunuz?

Bitkisel Kürler İle Nasırlardan Nasıl Kurtulursunuz?

-

Ayakta uzun süre kalınması, yanlış ayakkabı seçimi, aşırı sürtünmeye maruz kalma gibi faktörler nedeniyle el parmakları ve ayak parmaklarının altında derinin belirli bölümlerinin sertleşip kalınlaşmasına nasır denir. Bazı nasırlar sadece görüntü olarak rahatsız ederken bazı nasırlar ise oldukça derindir ve üzerine basıldığında dayanılmaz acılara neden olabilirler. Bu tip nasırlar için birçok ilaç, sprey, bant, krem gibi medikal ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünler genellikle çok derin olmayan yüzeysel nasırların tedavisinde etkili olmaktadır. Bu yazımızda sizlere nasır bitkisel tedavi ile nasıl tedavi edilir, konusunda bilgiler vereceğiz.

Nasır tedavisi için öncelikle nasırın dış yüzeyinde yer alan sert ve ölü tabakanın yumuşatılması gereklidir. Bu nedenle asidik içeriğe sahip bitkilerden faydalanarak nasırlı bölgenin yumuşaması sağlanmalıdır. Ardından yumuşayan bu bölgedeki derinin soyulması ve temizlenmesi gereklidir.

Limon ile Nasırlarınızdan Kurtulun

Limon asidik yapısı sayesinde nasırın dış yüzeyini yumuşatır. Nasırlı bölgeye bir dilim limonu bir bez yardımı ile bağlayın ve bir gece ayağınızda kalmasını sağlayın. Ardından sabah kalktığınızda ponza taşı ile sürterek temizleyin. Nemlendirici bir krem uygulayın. Bu işlemi birkaç defa tekrarladığınızda nasırlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Aynı işlemi limon yerine ananas dilimi kullanarak da yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Nasırlarınız Kâbusunuz Olmaktan Çıksın

Elma sirkesinin mikrop öldürücü ve yenileyici gücünü kullanarak nasırlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Günlük olarak yarım su bardağından bira fazla suyun içerisine çeyrek bardak kadar elma sirkesi ilave edin. Bu karışımı nasırlı bölgeye sürün ve bir bandaj yardımıyla sarın. Gece boyu ayağınızda bekletin ve ertesi gün ponza taşı ile nasırlı bölgeyi sürtün. Ölü deriden arındırılmış bölgeyi nemlendirici bir krem yardımı ile o bölgeyi nemlendirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz