Ana SayfaKişisel GelişimBir İlişkiyi Formda Tutmanın Yolları

Bir İlişkiyi Formda Tutmanın Yolları

-

Her konuda olduğu gibi ikili ilişkileri de formda tutmak bu dünyada ki en önemli konulardandır. Özelikle de kadın erkek ilişkilerinden söz ediyoruz elbette ki. Çünkü bir insanın can suyu olan aşk ilişkisi, ikili ilişkiniz ya da evliliği ne kadar formda olursa, kendisi de o denli mutlu olacaktır. Söz gelimi yapılan bir araştırma da mutlu evlilik yaşayan kişilerin diğer kişilere oranla daha uzun yaşadığı saptanmıştır.

Eğer siz de yaşam iksirini ve aşk enerjisini bünyenizde her daim hissetmek istiyorsanız, ilişkinizi formda tutabilmek adına uygulayabileceğiniz birkaç öneri

1 – Paylaşıma dikkat; belki evde temizlik yapılması gerekiyor. Ya da ortak kullanım alanlarınızda bakım – onarım gerektiren yerler mevcut. İşte bu gibi temel iş ihtiyaçları listesinde yer alan temel işleri paylaşabilirsiniz.  Ev temizliğinden, yemek hazırlamaya veya market alış verişine kadar her şey, paylaştığınızda, iş bölümünden dolayı tek bir tarafın kısa zamanda körelmediğine şahit olabilirsiniz. Ayrıca bu anlarda ki paylaşımların çiftlerin hayatına renk getirdiğini unutmamalısınız.

2 – Aynı kural çocuk bakımı konusunda da geçerli; okula veya yuvaya giden çocuklarınız mı var? Bu konuda da iş paylaşımı yapabilirsiniz. Örneğin ev ödevini dönüşümlü yaptırabilir ya da çocuğunuzu dönüşümlü olarak okula bırakabilirsiniz.

3 – Arkadaş geceleri; bu hayatın sadece eşler, partnerler ya da çocuklardan ibaret olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Ve buna bağlı olarak da ara sıra da olsa her kesin arkadaşlarıyla birlikte dışarı çıkarak kendine vakit ayırması en doğal ihtiyaçlarından. Bu durumda kadın – erkek ayrımcılığı yapılmadan her kes haftanın en azından bir gününü kendine ayırabilmelidir.

4 – Hem sevgili – hem de arkadaş olabilmek; evlilik ya da birliktelik rutinleştikçe ilişki sadece birlikte yemek yemek, aynı odayı paylaşmak ya da tv kumandasını paylaşmaya dönmemeli. Çiftler her zaman günlük paylaşımlarda bulunmalı, sohbet etmeli, şakalaşmalı ve gülüşmeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz