Ana SayfaAşkBir Eşi Olmalı İnsanın...

Bir Eşi Olmalı İnsanın…

Ruhunuza Bahar Gelecek!

-

Bir Eşi Olmalı İnsanın…

Her insan yalnız kalmaktan korkar bu hayatta. Bir sırdaş, bir dost, bir sevgili, bir eşi olsun ister. Sevmek sevilmek en tabii hakkımızdır. Diğer yarımızı bulduğunuzda ruhumuz tamamlanmış olur. Hayata aynı pencereden bakabildiğimiz bir can yoldaşı, bir eş, aslında dünyanın en güzel hediyesidir bizlere. Ruhumuza, kalbimize, bedenimize güzel etkiler bırakacak, sevgili eşimizi bulduğumuzda bakın bize neler olacak.

Sevginin anlamını bulacaksınız…

sevginin anlamı

Sevgi neydi?  Sevgi emekti, sevgi fedakârlıktı, sevgi huzurdu…  Tüm kalbinizle birebir yaşayarak karar vereceksiniz buna. Bir eşiniz olduğunda yalnızlık bitecek ve size her anlamda ilham veren, ruhunuzdaki boşluğu dolduran bir hayat arkadaşınız olacak. Eşiniz, size önce sevgisiyle güç verecektir. Buda sizin hayata daha pozitif bakmanızı sağlayacaktır.  Unutmayalım ki bizi bu hayatta besleyen en önemli şey sevgidir. Ve siz bunu doğru kişiyle doyasıya yaşayacaksınız.

Varlığı sizi besleyecektir…

elele

Eşiniz, sadece iyi ve kötü günde değil her anınızda yanınızda olacaktır, sizden çok şey öğrenecek ve size çok şey öğretecektir. Zaman zaman çok eğlenecek, zaman zaman birbirinize dert ortağı olacaksınız. Korkularınızı, zayıflıklarınızı birlikte yeneceksiniz. Birlikte büyüyecek ve birbirinizden besleneceksiniz. Daha sağlam bir duruşunuz olacak artık, çünkü yalnız değilsiniz. Eş olmak demek her an elini omuzunuzda hissettiğiniz ve varlığına şükrettiğiniz diğer yarınız olmak demektir.

Sorumluluk sahibi olacaksınız…

Sorumluluk, bir yetişkinin çocuktan ayrılmasını sağlayan en belirgin özelliktir. İlişkinizde farklı farklı çokça sorumluluklara sahip olacaksınız. Bu sizi hemen korkutmasın, sonuçta yalnız olmayacaksınız. En güvendiğiniz kişi, yanı başınızda ve sizinle el ele verip dağları aşmaya hazır durumda bekliyor olacak. En basitinden en zoruna aşamayacağınız hiçbir güçlük olmayacaktır. Aklınızın alamayacağı durumların üstesinden gelip ben neymişim diyeceksiniz.

Ruhunuza Bahar Gelecek…

Masmavi gökyüzü, yemyeşil ağaçlar, kuşlar, çiçekler, böcekler… Hepsi gözünüze bambaşka görünecek. Artık bir eşiniz var, her zaman sıradan olan şeyler artık sizin için çok daha anlamlı olacak. Daha sevgi dolu, daha neşeli, daha umutlu olacaksınız bu hayata dair. Etrafınıza gülücükler saçacak ve sevginin anlamını bulacaksınız. Zamanı eşinizi bulmadan önceki ve sonraki zaman diye ayrı tutacaksınız. Yaşadığınız tüm zamandan farklı yeni bir “ben” olacaksınız.

12 YORUMLAR

  1. Bir eşim yok ama bu satırları okuyunca özendim, imrendim,hayal kurdum… Evet bir eşi olmalı insanın umarım bende en yakın zamanda eşimi bu yazıdaki kadar derin duyguları hissederim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz