Ana SayfaDiyetBir Ayda Fit Olunur mu?

Bir Ayda Fit Olunur mu?

-

Bir ayda fit olunur mu sorusunun gerçek cevabı elbette ki birçok durumla da ilintilidir. Öncelikle şu anki kilo durumunuz, fazlalıklarınız, vücudunuzda bulunan kilo kitle endexsiniz bu sorunun cevabını farklı kılabilir. Ama normal kilolarda olan ve fitlik konusunda adım atmak isteyen bir kişilikseniz elbette bir ayda fit olabilirsiniz. Öte yandan aşırı kiloları olan bir kişiyseniz de fitlik yoluna adım atmaya başlayabilirsiniz.

Beslenme Ve Hareket

Fit olmanın altın kuralları birbiriyle girifttir ki bunlar da beslenmek ve hareketliliği arttırmakla iç içedir. İnsanların bu konuda yaptıkları en büyük hata yemekten keserek, hareketsizce kilo verebilme düşüncesidir oysa ki bu büyük bir yanılgıdır zira bunu yaptığınızda yağ yakmamış olacağınız gibi tam tersine kas erimesine sebep oluşunuz.

İşe öncelikle porsiyon küçülterek ve kalori miktarını kısarak başlamalısınız. Besinlerinizden kestiğiniz yoğun kalori miktarını, arttırdığınız sık ara öğünlerle kapatabilirsiniz. İnsanlar kalorisiz gıdalardan az az ve sık sık yiyerek gün içinde pek ala da doymakta. İlk günler sık sık vuran açlık ataklarını ya dışarı çıkıp spor yaparak bastırabilirsiniz ya da küçük, kaloriden fakir öğün aralarıyla.

Her gün yapacağınız 30 – 40 dakikalık bir yürüyüşün size günde 250 kalori kaybettireceğini unutmayın. Her gün bunun hayaliyle tekrar yürüyüşe çıkın. Hatta dilerseniz dakikaları arttırın ve ya akşamleyin bir parti daha yürüyün. Öte yandan hızlı, bir saat süren bir yürüyüşün size 300 – 350 kalori harcatacağını bilin.

Ek olarak evde yerde yapabileceğiniz pilates hareketleri hem sizi hem de kesenizi yormayacak olan hareketlerdendir. Fitness salonlarına gitmeden ve hiç para harcamadan da evde yapacağınız pilates hareketleriyle pek alada kısa sürede form tutabilir ve yağ yakabilirsiniz. Yeter ki bu konuda istikrarlı olun.

Bunun için internetteki pilates videolarını indirerek izleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Yanında da kendinize uygun bir diyet programı seçtiğinizde her şey mükemmel olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz