Ana SayfaMakyajBeyaz Tene Bronz Makyajı

Beyaz Tene Bronz Makyajı

-

Beyaz tene sahip bayanların bronz makyaj yapmak istemesi son derece doğal karşılanabilir fakat beyaz ten üzerinde bronz makyaj yapmak oldukça riski ve hassas bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni, tenin beyaz olmasından kaynaklanmakta ve boyun bölgesiyle yüz bölgesinde oluşan renklerin aynı olmamasıdır.

Makyaj dediğimiz de ilk amaç güzel görünmek ve normal olarak doğal da görünmektir. Beyaz ten üzerinde yapılacak bronz makyajda ise, boyun bölgesinin yüz bölgesiyle beraber görünmesi demek, arada oluşacak renk farklarını01n son derece farklı olması demektir.  Bronz makyaj yapılacaksa, dikkat edilmesi gereken en önemli konu; kırmızı renge fazla yakın olan renklerden kaçınmanız olacaktır. Peki, beyaz tene bronz makyaj nasıl yapılır? Beyaz ten üzerinde bronz makyaj yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte, cevapları;

Fondötenin önemi

Beyaz tenli iseniz ve bronz makyaj yapacaksınız mutlaka kullanacağınız fondötenin cilt renginize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Cildiniz ile uyumsuz olan ve cildinizden uzak renklerden oluşan fondöten ürünlerini asla kullanmayınız.

Far kullanımı

Beyaz tene bronz makyaj yapacak olan bayanların farı doğru bir şekilde kullanması son derece önemlidir. Toprak renklerinde far kullanılması tercihiniz olmalıdır. Ayrıca, beyaz bir ten son derece açık ve boş bir görüntü vereceğinden kullanacağınız far ürünün de oldukça hafif olmalıdır.

Bronzlaştırıcı allık

Madem beyaz tene bronz makyaj yapmak istiyorsunuz, o zaman bronzlaştırıcı allık kullanmakta, en doğru seçim olacaktır. Kullanacağınız bronzlaştırıcı allığı fazlasıyla dikkatli bir şekilde kullanmalı ve elmacık kemiklerinin alt kısmına, çene bölgesine ve burun alanına, çok ama çok hafif bir şekilde sürmelisiniz.

Yazımızın ilk kısımlarında anlattığımız üzere, bronzlaştırıcı allığı fazla bir şekilde kullanırsanız, yüzünüz ile boynunuza arasındaki renk farkına engel olamazsınız ve bu durum, makyaj bittikten sonra can sıkıcı bir görüntüyü ortaya çıkaracaktır. Boyun ile yüz arasındaki farkı az da olsa kapatmak için, bronzlaştırıcı allığı boyun bölgenize de hafif bir şekilde sürebilirsiniz. Dekolte kısmına süreceğiniz bronzlaştırıcı allığın, giyeceğiniz kıyafete bulaşmaması için bu işlemi çok dikkatli bir şekilde yapmanızı öneririz.

Gözler

Beyaz ten üzerinde allık, far ve fondöten kullanımından sonra en dikkat çekici noktaya geldik; gözler. Beyaz cilde sahip olan bayanlar, bronz makyaj yaparken gözlerine iki kat maskara sürmelidir. Göz çevresine yapacağınız makyajın, yüz ve boyun bölgesindeki renklere uyum göstermesine dikkat etmelisiniz. Bu üç bölgenin uyumu ne kadar başarılı olursa, beyaz ten üzerinde yapmış olduğunuz makyajın genel görünümü de, son derece olumlu olacaktır.

Beyaz ten üzerine bronz makyaj yapmanın ne kadar zor olduğunu, yazımızın başında belirtmiştik. Ancak, sizlere belirttiğimiz şekilde hareket etmeniz durumunda bu zorlukları aşarak, beyaz ten üzerinde bronz makyajın ne denli kaliteli olduğunu ortaya çıkarmış olacaksınız. Burada en önemli püf noktası, renk uyumlarına dikkat etmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz