Ana SayfaMakyajBenlerinizi Makyajla Nasıl Gizlersiniz?

Benlerinizi Makyajla Nasıl Gizlersiniz?

-

Makyaj kullanımı hayatımızın önemli günlerinde kurtarıcı ola görevini üstleniyor. Yapılan küçük makyaj hileleri ile kusursuz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Güzelliğinize güzellik katılacaktır.

Makyaj hileleri ile yüz şeklinizi değiştirebilir yüzünüzde görünmesinden haz etmediğiniz şeyleri kaldırabilirsiniz.

Yüzünüzde bulunan ben artık sizi fazlasıyla rahatsız ediyor olabilir. Böyle bir durumda estetik bir işlem kullanılabilir. Peki ya estetik işlemden sonra ben olmadan daha rahatsız olursanız? Bu nedenle ufak makyaj hilesi kullanmanızda fayda var. Bir süre makyaj ile beninizi gizleyin, bu sizin için alışma süreci olsun. Hatta alıştığınızda da makyaj hilesi kullanarak beninizi gizleyin. Estetik işlemlerine gerek kalmaz böylelikle.

Benleri Kapatmak İçin Makyaj Hileleri

İlk olarak cildinizi bir krem ile güzelce nemlendirin. Seçilen kremin cilt tonu dengeleyici ve gözenekleri sıkılaştırıcı olmasına özen gösterin. Bu özelliklere uyumlu olan kremler ise BB veya CC krem olsun. Yüzünüzde gizlemek istediğiniz görüntüleri örneğin ben gibi, kusur olarak gördüğünüz noktaları gizlemenizde yapacağınız makyaj için bir baz niteliğinde olacaktır. Kremi kullandıktan sonra 15-20 dakika beklemenizde fayda olacaktır. Bunun nedeni ise cildinizin kremi iyice içine alması içindir.

Makyaja başladığınızda ise beni yok etmek adına ilk olarak fondöten kullanmalısınız. Kullanacağınız fondötenin bir ton koyu olmasında fayda var. ! ton koyu oluşu benlerin kapatılmasına destek olacaktır.

Fondöten kullanımı ardından benin bulunduğu noktaya ufak dokunuşlar yapın. Bir kulak çubuğu alın ve kapatıcı ve cilt ton rengine uygun bir likit uygulayın. Ben üzerinde ufak harehetler yaparak renginin açılmasını sağlayın.

Ardından mutlaka bir pudra kullanmalısınız. Kullanacağınız pudra farklı tonda kullanılan fondöten izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Son olarak ise bronz bir allık kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz