Ana SayfaBebek BakımıBebek ile Uçak Yolculuğu Yapacaklar İçin Öneriler

Bebek ile Uçak Yolculuğu Yapacaklar İçin Öneriler

Bebek İle Uçak Yolculuğu...

-

Bebeğiniz ile yapacağınız uçak yolculuğunun rahat ve sorunsuz geçirebilmeniz için bazı öneriler hazırladık. Maddeler halinde bebeğiniz ile uçak yolculuğunda dikkat etmeniz gerekenler.

1- Bilet rezervasyonu esnasında koltuk seçiminizi puset takılabilen ön koltuklardan yana kullanın. Böylece bebeğinizi uyuttuktan sonra pusete yerleştirebilir, onun ve kendi rahatınızı sağlayabilirsiniz. Eğer dolu olduğu için seçiminizi başka bir yerden yapmak zorunda kaldıysanız uçağa binerken görevlilerden koltuk değişimi için ricada bulunabilirsiniz.

2- Check-in esnasında bebeğiniz ile yolculuk edeceğinizi belirterek mümkün ise yanınızdaki koltuğu boş bırakmalarını isteyebilirsiniz. 2 yaşın altındaki çocuklar için birçok havayolu koltuk ayırmadan bilet oluşturmaktadır. Bu durumda bebeğiniz kucağınızda seyahat edeceğinizden yanınızdaki en az bir koltuğun boş olması size büyük rahatlık sağlayacaktır.bebek ile ucmak

3-Bebeğiniz 6 aydan küçük ise yalnızca anne sütü tükettiği için yanınıza yiyecek almanıza gerek yok. Ancak ek gıdaya başladıysanız bebeğiniz için yanınıza uçağa binmeden önce ve sonra da hava alanında geçireceğiniz zamanı göz önüne alarak ana öğün ve meyve almalısınız. Bebeğinizin yemekten hoşlandığı, kolay dökülmeyen, çabuk bozulmayacak gıdaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Koyu kıvamlı sebze püresi, yoğurt, muz gibi yiyecekler seçenekleriniz arasında bulunabilir. Aynı zamanda bazı havayolu şirketleri bebekler için kavanoz mamaları servis edebilmektedir. Bebeğiniz daha önce bu gıdaları denemediyse ve ilk kez uçakta tadacaksa işi şansa bırakmamakta fayda var.

4- Kabin iç basıncı değişiklikleri kulak ağrısına sebep olabilir. Yutkunmak kulaktaki basıncı dengeleyeceğinden bebeğinizin yaşadığı rahatsızlığı azaltmak için iniş ve kalkış süresince bebeğinizi emzirmelisiniz. Artık anne sütü almayan çocukların ise su ya da meyve suyu tüketmesi sağlanabilir.

5- Yolculuk sırasında bebeğinizin sıkılmaması için yanınıza ilk kez uçakta göreceği, küçük ama onu uzun süre oyalayabilecek bir oyuncak alabilirsiniz. Bol resimli kitaplar ya da hava alanından bile temin edebileceğiniz çocuk dergileri bebeğinizin uzun süre ilgisini çekerek sıkılmasını engelleyebilir. Uçak koltuk mesafesinin darlığı göz önüne alınarak çok büyük ya da parçalanıp dağılabilecek oyuncaklar tercih edilmemelidir.

[irp posts=”1034″ name=”Bebek Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler”]

6- Bebeğinizin kabin içindeki sıcaklık değişikliklerinden etkilenmemesi için yanınıza mutlaka yedek kıyafet, hırka, ince bir battaniye almalısınız.

Tüm bu hazırlıkları yaptıktan sonra dahi bebeğiniz ile yapacağınız yolcuk sırasında yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlar olacaktır. Yalnız seyahat ediyorsanız kabin görevlilerinden ve kocaman bir gülümseme ile diğer yolculardan yardım istemekten çekinmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz