Ana SayfaHastalıklarBatık Tırnak Tedavisi

Batık Tırnak Tedavisi

-

Batık tırnak herkesin başına gelebilen bir problemdir. Kadınlarda ve erkeklerde aynı şekilde görülmektedir. Batık tırnak kişileri son derecede rahatsız eder. Batık tırnak tedavisinin önüne geçmenin en etkili yolu hijyendir. Yani bu durumda manikür ve pedikür tavsiye edilmektedir. Batık tırnak bölgesi iyice yumuşatılmalıdır. Sıcak suda yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra tedaviye başlanmalıdır. Makas yardımı ile o bölge temizlenmelidir. Ancak makasın temiz olmasına dikkat edilmelidir.

Herkesin kullandığı makaslardan uzak durulmalıdır. Aksi halde bakteri oluşumuna neden olacaktır. Makas ile o bölge temizlemeden önce törpü ile ölü deriler kaldırılmalıdır. Etler iyice çekilmelidir. Fakat bunu yaparken batık olan bölge hijyenik olmalıdır. Bakterilerin tırnak içlerine girmemesi için elma sirkeli suda bekletilmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle hijyenik bir ortamda batık tırnak tedavisi uygulamaları yapılacaktır. Batık tırnak yavaş yavaş makas yardımı ile çıkartılır. Eğer kanama gibi problemler ortaya çıkıyorsa, mikrop kapmaması adına pamuk ile temizlenmelidir. Aksi taktirde tahriş olmasına neden olacaktır. Batık tırnak tedavisini uzman kişilere başvurarak yaptırabilirsiniz.

Batık Tırnak Neden Olur?

Batık tırnak problemleri kadınlarda ve erkeklerde görülen bir problemdir. Her kişinin başına gelir ve beraberinde acıda verir. Batık tırnağın oluşumuna neden olan birçok etken vardır. Bunlardan bir tanesi, tırnağın yanlış kesilmesinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak; yanlış ayakkabı seçimleri, tırnak mantarı problemleri, genetik faktörler, yanlış beslenme, diyabet hastalığı, yanlış yapılan manikür ve pedikür gibi etkenlerden dolayı batık tırnak problemleri ortaya çıkmaktadır. Batık tırnak mutlaka tedavi edilmelidir. Aksi taktirde ileri ki dönemlerde acı gibi hisler vermesine neden olacaktır. Batık tırnak tedavisini uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, tedavi sırasında kullanılan malzemelerin hijyenik olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz