Ana SayfaBeslenmeBasen ve Kalça Eritme Yöntemleri

Basen ve Kalça Eritme Yöntemleri

-

Türk kadınların vücut tipi, armut şeklindedir. Genel olarak alınan kilolar karın ve kalça kısmında toplanır. Dolayısıyla verilen kilolar da bu vücut tipinde en son bu bölgelerden gider.

Kadınların basenlerindeki yağları eritmesi tek başına diyet yapması ya da tek başına egzersiz yapması yeterli değildir. Bu bölgedeki inatçı kilolar ve yağlar ancak, uzun ve istikrarlı bir süreçle eritilebilir. Kadınların kabusu olan büyük kalçalardan kurtulmak için, düzenli olarak bir diyet programı uygulamak gereklidir.

Bu program kapsamında olabildiğince meyve ve sebze yiyerek, yağ yakımını artırmalı, kalsiyum almalı ve ızgara et ile protein de tüketmeliyiz. Yağ, tuz, şeker ve undan uzak durmak size ideal vücut şeklini sağlayacaktır. Vücudumuzun en önemli ihtiyaçlarından olan su da günde 2 lt tüketmekte fayda vardır.

Diyet listesini uygularken, vücudunuzu çok yormadan her gün biraz da artıracak şekilde bir egzersiz programı da hazırlanmalıdır. Öncelikle açık havada yapılan bir yürüyüşle başlanan egzersiz programına, bacak ve kalça sıkılaştırma hareketleriyle devam edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz