Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Kişisel Gelişim Başarının Önüne Geçen 9 Mazeret

Başarının Önüne Geçen 9 Mazeret

-

Başarı ile ilgili söylenmiş sözler, insanları motive etme gücüne sahiptirler. Başarı ile ilgili atasözleri de aynı şekilde insanların başarma duygusunu pekiştirir. Fakat mazeretler, başarının önünde büyük birer engeldirler. İşte başarının önüne geçen o mazeretlerden bazıları.

1-) Benden Geçti
Artık yaşım geçti benden bu yaştan sonra hiçbir şey olmaz deme. İngiliz rock grubu The Rolling Stoneus’un kurucusu Mick Jagger 73 yaşında ve hala sahnelerde. Başarmanın yaşı yoktur. Bunun çokça örneği var. Başarıya ihtiyar denilecek yaşlarda ulaşanların hikayeleri ile dolu kişisel gelişim kitapları. Yaşına bakmadan, başarmaya odaklan.

2-) Vaktim Yok
Herkesin hesabına her gün 24 saat yatırılıyor. Başarıya ulaşanların da, tembel tembel ömür çürütenlerin de her gün 24 saati var. Sadece zaman yönetimini bilmiyorsun. Zamanını iyi kullan ve her işini önceden planla.

3-) Nereden Başlayacağım
Nereden başlayacağını bilmediği için ilk adımı bir türlü atmayanlardan mısın? İşe ilk adımı atmakla başlayabilirsin mesela. Birinci basamağa çıkmadan, son basamağa varamazsın. Cesur ol ve başla.

4-) Param Yok
Büyük başarıları yakalayan herkes, büyük paralarla başlamadılar unutma. En büyük sermaye kendi potansiyelinin farkında olmaktır bunu bil.

5-) Doğru Bilgiye Sahip Değilim
Günümüzde bilgiye ulaşmak o kadar kolay ki. Bir tıkla ansiklopediler dolusu bilgi önüne dökülüyor. Yeter ki iste.

6-) Nitelikli Değilim
Peki gerekli niteliklere sahip olmak için ne yaptın? Kendine güven, kendini yetiştir ve özgüvenini yüksek tut. Ya da gerekli niteliklere sahip biri ile çık yola.

7-) İradesizlik
10 yıl sonra nerede olacağınızı hayal edin ve başlayın. 10 yıl sonra hala aynı yerde olmakla, yol almak arasındaki farkı yaşayın. İrade, ilk adımın atılması ile başlar. O ilk adımı atın.

😎 Motivasyonum Yok
Ne yapmak, nereye varmak istediğini bilmeyen birisinin elbette motivasyonu olmaz. Nereye gitmek istediğinize dair bir yol haritası çizin. Motivasyon sonrasında gelecektir.

9-) Başarıya İnanmıyorum
Siz hele bir yola koyulun, başarının gelip gelmeyeceği sizin işiniz değil. Başarıya ulaşamayanların büyük bölümü, ilk adımı henüz atmamış olanlar veya ilk yenilgide geri adım atanlardır. Düştüğünüzde ayağa kalkmasını bilin ve azimle yürümeye devam edin.

Başarıya ulaşmak için birtakım fedakarlıklar yapmalısın. Rahatını bozmadan, rahata ve başarıya ulaşamazsın. Yattığı yerde büyüyen bir karpuz değilsin sen. Önce inanmalı, sonra yola koyulmalı, sonra da karşına çıkan bütün engelleri aşmasını bilmelisin. Başarının yolu hiçbir zaman düz ovalardan geçmez. Kayalıklar aşmayı göze almalısın. Başarının öyle sihirli bir anahtarı filan yoktur ve başarıya kısa yoldan ulaşılmaz. Başarmanın tek yolu çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır. Unutma, çalışmadan kazanılan şeye başarı denemez. Başarı çabanın sonucunda elde edilen çok kıymetli bir kavramdır. Hadi şimdi hayallerine bir merdiven daya ve başla çıkmaya.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...