Ana SayfaKişisel GelişimBaşarılı ve Mutlu Bir Yaşam İçin 7 Sır

Başarılı ve Mutlu Bir Yaşam İçin 7 Sır

-

#1 Her şeye açık olun ve hiçbir şeye bağlı kalmayın
Karşılaşılan bir hayatı yaşamanın en iyi yolu çok az engele sahip olmaktır. Masanızdan hiçbir şey bırakmayın ve her potansiyel fikri, deneyimi, kişiyi ve düşünceyi kucaklayın. Bir kavrayışa ya da bir düşünüş tarzına bağlı kalmak sizde başka hiçbir şey yaratmaz. Duruşunuzu savunmak yerine, madalyonun öbür tarafında neler olabileceğini görmek için kendinize fırsat verin. Kendi bakış açınızdan başka bakış açılarını duymaya açık olun… size neyin ilham vereceğini asla bilemezsiniz. Kendinizi kutunun içine koymayın ve tamamen kutudan dışarı atlayın! ve başarılı olun…

2# Yeteneklerinin boşa gitmesine izin verme
Ne kadar iyi olursanız olun yeteneklerinizin parlamasına izin verdiğinizden emin olun. Ruhunuz için daha fazla üzücü bir şey yoktur, çünkü yeteneklerinizi yaşamınızın en büyük motivasyonudur. Başarılı hissetmek için yetenekleriniz bazı kapasitelerde kullanılmalıdır. Tam ve amaç odaklı hissetmenizi sağlamak çok önemlidir. İyi olduğunuz şey ilgisizdir, sizi güldürdüğü ve başkalarına neşe getirdiği sürece gerçekten bir şeyler olabilir. Kendinize herhangi bir pişmanlık ile yaşamak için izin vermeyin. Küçük bir olasılıkla başlamanız gerekebilir, büyük bir şey ile ilgili değil, daha iyi bir varlığa öncülük etmek için tekerlekleri harekete geçirmek gerekmektedir.

#3 Sükut altındır
Çok hızlı tempolu bir dünyada yaşıyoruz ve bu günlerde her şey 24 saat 365 gün yaşanıyor. Düşüncelerimizin de durmaması sürpriz değil, bazılarımız zorlukla uyuyabiliyor çünkü düşüncelerimiz bizi çok tüketiyor. Düşünecek çok şey, işlemek için çok fazla bilgi var. İşte bu yüzden, gerçekten huzurlu bir yaşam sürmek için, sessizlik anlarını memnuniyetle karşılamanız ve takdir etmeniz gerekir. Kendinize meditasyon hediye edin. Neden meditasyon yapmanız gerektiğine dair ikna edici olmak istiyorsanız, meditasyonun faydalarına bir göz atın. Meditasyonun zirvesinde, kendinizi nerede bulabileceğinizi, otobüs durağında beklerken, arabanızda trafiğe takıldığınızı veya bankaya sıraya girmeyi beklerken, belki de bir an için her şeyi ayarlayıp, sadece “olmak” gerekir.

#4 Geçmişini bırak
Kişisel tarihimizin hayatımıza ne ifade ettiği konusunda çok fazla ağırlık verme eğilimindeyiz. Geçmiş, neden geleceğin ne olacağını bize dikte etmeli? Sadece geçmişte birkaç şeyden başarısız olmanız, sizi bir hata yapmaz ve gelecekte başka şeylerde başarısız olacağınız anlamına gelmez. Geçmişinizde olumsuz bir şey olduğu için, geleceğinizin pembe ve güzel olamayacağı anlamına gelmez. Sadece kendi tarihini bırakmasına izin ver… sadece ne olduğu. Ondan ders alın ama hiç bitmeyen konuyu bitirin. Senin kimliğin, ruhun, o tarihin hiçbiri gerçekleşmeden çok önce parlıyordu. Kendinizin artık başarmaktan vazgeçmesine izin vermeyin, kendinize yeni bir başlangıç ​​borçlusunuz.

#5 Zaten oradasınızmış gibi hareket et
Hiç Olimpik bir atlet veya yüksek düzeyde profesyonel spor atletleri gördünüz mü? Hareketleri sanki kazanıyorlarmış gibi, sahte bir kürsüde adım atmaya ve madalya ya da kupa almayı başaracak kadar istekliler. Bunu yapabilmelerinin nedeni aslında sadece bir şey yapmak. Bundan öğrenin ve başarmak istediğiniz her neyse, zaten başarmışsınız gibi davranın. Her zaman yapmak istediğin şeyi bitirdiysen nasıl davranırdın ve yapardın? Bunun nasıl olacağını ve tam olarak nasıl olacağını düşünün.

#6 İzin ver
Herhangi bir kırgınlık için kesinlikle değerli bir sebep yoktur. Bu senin hayatın … neden böyle hissettirmek için bir şeye izin verdin? Unutma, seni neyin etkilediğine karar verebilirsin. Varlığınızda böyle zayıflatıcı duygulara yer yoktur. Böyle bir düşmanlık ya da kötü niyeti bırakmaya çalışın. Hayatınıza izin vermek, ona güç verir ve haklı çıkarır. Bunun yerine pozitif, üretken hisler ve düşünceler hissetmeyi ve hayatınızın ne kadar başarılı olduğunu izleyin.

#7 Sizi zayıflatacak tüm düşüncelerden kaçının
Küskünlük genellikle dışa doğru bir kaynağa karşı bir his olsa da, kim olduğunuza dair herhangi bir içsel duygudan kurtulmak da önemlidir. Kendinize çok zayıf olduğunuzu, yeterince akıllı olmadığınızı, yeterince da iyi olmadığınızı veya kime dönüşmek istediğiniz kadar yetenekli olmadığınızı hissetmenize izin vermeyin. Güçlü yanlarınızı oynamanız gerekiyor ve bunlar dikkatinize odaklanmalı. Bir zayıflığın anlaşılması ve onu geliştirmeye yönelik çalışma arasındaki farkın fark edilmesi ve bir zayıflığın aşılamaz olduğuna inanmak önemlidir. Orada büyük bir fark var; Biri pozitif ve biri negatif. Gerçekten kim olduğunuzdan ve nihayetinde olmak istediğinizden daha az hissettiren herhangi bir düşünceye kredi vermeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz