Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Kariyer Başarılı Girişimcilerin 8 Ortak Özelliği

Başarılı Girişimcilerin 8 Ortak Özelliği

-

Başarıya ulaşmış iş adamlarının heyecan verici öykülerini pek çok kere dinlemiş ya da okumuşsunuzdur. Başarılı girişimci örnekleri ve başarılı girişimci hikayeleri, dünyanın bütün ülkelerinde ilgi çekerler. Türkiye’de de başarılı girişimci örnekleri az değildir. İshak Alaton bu örneklerden sadece biridir. Bill Gates, Steve Jobs, Marc Zuckerberg ve diğerleri. Gerçek şu ki bu insanların başarı basamaklarını tırmanışları öyle kolay ve basit yollardan olmamıştır. Onlar hayallerinin peşinden koşmuş, hayallerini gerçekleştirme yolunda türlü fedakarlıklar göstermiş, karşılarına çıkan bütün zorlukları yenmesini bilmişlerdir. Peki başarıyı yakalamış bu insanların ortak özellikleri nelerdir buyrun birlikte bir göz atalım.

1-) Tutkuludurlar
Başarılı girişimciler, hedeflerine odaklanmış tutkulu kimselerdir. Tutkuları onları başarıya kilitleyen en önemli özellikleridir. Hedeflerine varmak için, tam bir konsantrasyon içinde, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdırlar.

3-) Sabırlıdır ve Azimlidirler
Başarı, öyle bir gecede, birden bire geliveren bir şey değildir. Başarıya erişmek zaman alır. Başarılı olmuş iş adamları, azimle ve kararlılıkla yürüyerek, elde edecekleri semereye kadar hazlarını ertelemeyi bilirler. Uykusuz geceler, başarı için çatlayan beyinler, motive olmuş bir biçimde sabırla çizdikleri yolda yürüyenler başarıya ulaşırlar.

2-) Sonuç Odaklıdırlar
Başarılı girişimciler, başarısız olup pes eden insanların aksine, gerçekleştirilebilir hedefler belirleyip, bu hedeflere doğru emin adımlarla ilerlerler. Başarı yolunda ayaklarına takılan hiçbir engel onları yıldıramaz ve yolundan döndüremez.

4-) İyi İletişim Becerilerine Sahiptirler
İletişim becerileri çok iyidir. Başarı için her zaman tek başına mücadele etmek yetmeyebilir. Kurulan sağlam ilişkiler, diğer insanlardan alınan büyük destekler başarıya etki eder. Etkili iletişim yetenekleri ile kurulan kaliteli bir ekip, başarıyı getirecektir.

5-) Cesurdurlar
Şunu kabul etmeli ki, risk almak ve sorunlarla yüzleşmek cesaret ister. Başarıya ulaşamayan insanların büyük bölümü, henüz daha ilk adımı atmadan kaybedenlerdir. Cesaretsizlikleri yüzünden onlar, daha yolun başındayken kaybedenler kulübünün bir üyesi olurlar. Başarıyı yakalayanlar ise, akıllarındaki fikri, kurdukları hayalleri gerçekleştirmek için cesur kararlarla yollarına devam edenlerdir.

6-) İnançlıdırlar
Kendilerine ve başarıya olan inançları tamdır. Kendileri ile barışık ve potansiyelinin bilincinde olan bu insanlar, karşılaştıkları olumsuzlukları umursamazlar ve olumsuzlukları avantaja dönüştürmeyi bilecek sağlam bir inanca sahiptirler. İmkansızlıklar içinde bile başarıya olan inançları tamdır.

7-) Yenilikçidirler
İş dünyasında rekabet her zaman olağandır. Başarıyı yakalayan girişimciler, rakiplerinden farklı olarak, alışılmışın dışına çıkabilen, kabuklarını kolaylıkla kırabilen yenilikçi bir yapıya sahiptirler. Karşılaştıkları sorunlara yenilikçi çözümler bulmayı çok iyi bilirler ve her daim kendilerini geliştirip, yetiştirirler.

😎 Beceriklidirler
İş hayatında, bazen para, bazen de insan en önemli sermaye olabilir. İyi yetişmiş bir beyin, bütüncül düşünebilen becerikli bir kişilik başarıya çok daha kolay ulaşır. Yaptıkları işte uzmanlaşmış, becerikli kimselerden oluşan bir ekiple başarı kaçınılmazdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...