Ana SayfaBurçlarBaşak Burcunun Genel Özellikleri

Başak Burcunun Genel Özellikleri

-

Başak Burçları merkür gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden zeka ve canlılık bu burçların üstün yeteneğidir. Toprak gurubundan olan başakların hayatında negatif durumlar hakimdir. Disiplinli planlı ve programlı oldukları için başarıyı kolay elde ederler. Dikkatli olmaları ve her şeye ilgi duymaları başak burçlarını sosyal bir kişiliğe kavuşturur. Toplum içinde beğenilmek hoşlarına gider. Bu yüzden giyim kuşam ve hareketlerine çok dikkat ederler.

Başak Burçları başarılı olmak isterler. Bunun için çalışma disiplininden ödün vermezler. Çekingen olmaları ve cesaretsiz olmaları birçok konuda onların yanlış anlaşılmasını sağlar. Kendilerini ifade etmede zorluk çekerler. Yanlış anlaşıldıkları çok olur. Çarşamba başaklar için önemli bir gündür. Bu günlerde yapılan işler olumlu sonuçlanır. 0, 5,16, 888, 6848 sayıları başaklar için anlamlı ve değerlidir.

Başak Burçları koyu mavi taşları severler. Bu taşların başaklara uğur getirdiğine inanılır. Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi renkleri başakları tarif eder. Başaklar çiçek olarak açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeklerini severler. Leylak, limon ve sardunya kokularına dayanamazlar. Eski romantik parçalar dinlemeyi severler.

Başak Burçları genellikle karın bölgesi ağrıları çekerler. Hastalık olarak karaciğer ve pankrerastan şikayet ederler. Bağırsak, apandist, sinir hastalıkları çekerler. Başak burçları boğa ve oğlak burçları ile çok iyi anlaşırlar. Kova aslan ve akrep burçları ile yıldızları bir türlü barışmaz.

Başak Burçları edebi bir kişiliğe sahiptir. Bu yüzden edebiyatçılık, yazarlık, şairlik, yayıncılık, gazetecilik mesleklerini kolay yapabilirler. Araştırmacılık, postacılık, muhasebecilik mesleklerini kolay icra edebilirler.

Başak Burçundan olan birçok ünlü vardır. Araştırmacı gazeteci Uğur Dündar, büyük yazar Büyük İskender başak burcundan olan ünlülerdir. Agatha Criste, Pierre Cruie ve Linda Gray başak burcuna sahip yabancı ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz