Ana SayfaBurçlarBaşak Burcunun Genel Karakter Özellikleri

Başak Burcunun Genel Karakter Özellikleri

-

Başak burçları Merkür gezegeninin etkisi altındadır. Aklın ve mantığın gezegeni olarak bilinir. Zodyak’ın 6. burcu olan başaklar son derece akıllı ve zeki insanlardır. Doğru ve yanlışı ayırt etme yetenekleri çok gelişmiştir. Bütün işlerini yapmadan önce gerekli önlem ve tedbirleri alırlar. Bu yüzden işlerinin ters gitmesi genelde mucize olur. Çok dikkatli olmaları mesleklerinde kısa sürede yükselme sağlar. Ölçülü ve dengeli bir yaşam sürerler. Dengesizlikler hayatlarında barındırmazlar.

Başak burçları temkinli yapıları ile işlerini sağlama almayı bilirler. Bu yüzden herkes önemli işlerde başakların yardımını ister. Başaklar son derece dürüst insanlardır. Dostlarını ve çevrelerini aldatmayı çok ağır bir suç olarak görürler. Aldatılmayı asla kabul etmezler. Kendisini aldatanla ömür boyu küs kalabilirler. Kalplerini yumuşatmak zordur. Dostlarında samimiyet ve içtenlik ararlar.

Başak Burcu Virgo

Başak burçlarının ayakları yere sağlam basar. Yerinde ve doğru kararlar alırlar. Ani durumlarda hızlı ve doğru karar alma yeteneğine sahiptir. Krizle başa çıkabilme ve kriz yönetebilme yetenekleri vardır. Olumsuzluk durumunda soğukkanlı olup olayı çözmek için mücadele ederler. Problem çözme yetenekleri oldukça gelişmiştir. Karmaşık olmayan başaklar tek yönlü bir burçtur.

Başak burçları duygusal durumlarda çoğu zaman tepkisiz kalırlar. Bu durum başakları duygusuz ve hissiz gösterebilir. İnsanların zayıf yönlerini görmede ustadırlar. Akıllı ve coşkulu bir hayat planları vardır. Kendilerine önem verirler. Sağlıklarına ve psikolojilerine çok önem verirler. Önemsiz sorunları büyütmezler. Kolay sinirlenmezler. Her zaman soğukkanlılıklarını korumayı bilirler. İddialarla gerçekler arasındaki ince çizgiyi kolay fark ederler.

Başak burçları güçlü ve güvenilir bir kişiliğe sahiptir. Sakin görünüşünün altında bazen güvensizlik duygusu yatabilir. İnsanlara kuşku ile bakmayı sever. Kendilerini kaybettikleri anda ilkel ve vahşi olabilirler. Başkalarının sorunlarını çözmekten hoşlanırlar.

Başak Burcu Ünlüleri

Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Andrew Lincoln, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Dylan O’brien, Gökhan Türkmen, James Marsden, Jensen Ackles, Keanu Reeves, Ludacris, Mabel Matiz, Martin Freeman, Paul Walker, Cansel Elçin, Tommy Lee Jones, Ümit Kantarcılar, Yusuf Akgün ve Michael Jackson, Angel Coulby, Algı Eke, Begüm Birgören, Bergüzar Korel, Blake Lively, Claudia Schiffer, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Evrim Solmaz, Gamze Özçelik, Gülben Ergen, Hande Ataizi, Katerina Graham, Lea Michele, Marlee Matlin, Merve Boluğur, Pınar Altuğ, Pink, Rose McGowan, Saadet Işıl Aksoy, Salma Hayek, Sarah Roemer, Shania Twain, Sophia Loren, Yağmur Tanrısevsin, Belgin Erdoğan, Beyonce ve Cameron Diaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz