Ana SayfaCilt BakımıBanyo Sonrası Cilt Bakımı

Banyo Sonrası Cilt Bakımı

-

Banyo da özellikle kış aylarında yoğun buhar altında kalırsınız. Bu süreçte cildiniz tahmin ettiğinizden çok daha fazla nem kaybeder. Nem kaybını önleyebilmek adına mutlaka banyo sonrasında tüm cildi nemlendirmeniz gereklidir. Eğer siyah nokta sorununuz var ise, banyodan sonra yumuşayan cilde peeling yapmak oldukça doğru olacaktır.

Peeling sonrasında açılan gözeneklerin tekrar dolmaması adına burada dikkat edilmesi gereken nokta tonik yardımı ile gözenekleri sıkıştırmak, olacaktır. Çünkü bu şekilde açılan gözenekler kapanarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer banyo da peeling ve keseleme yaptı iseniz, sadece tonik uygulaması yapmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tüm bu uygulamalardan sonra cildinizi bolca nemlendirmeniz gereklidir. Islak cilt genel olarak nemi daha iyi tuttuğu için banyo sonrası nemlendirici sürmek daha doğru olacaktır. Ancak burada unutmamanız gereken en önemli detay kesinlikle nemlendirici uygularken kuru cilde uyguladığınızdan bir miktar daha fazla ürün kullanmanız, olacaktır. Çünkü banyo sonrası cilt neme doyma ihtiyacı duymaktadır. O nedenle nem dengesi sağlamak adına bol nemlendirici tercih etmeniz doğru olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz