Ana SayfaPsikolojiBakış Açınızı Değiştirecek 4 Yol

Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Yol

-

Bazen hayat ezici olur. Kara bir bulut gelir ve gününüzü mahveder, her şey kötü gitmeye başlar. Neden böyle olduğunu düşündükçe hiçbir çözüm bulamaz ve daha da kötü hissetmeye başlarsınız. Böyle durumlarda kendinize karşı yaklaşımınızı değiştirmeniz gerekir.

Kendinizi mutlu olmaya veya kendinizi pozitif olmaya zorlamak yerine, durumunuzu yargılamayarak değerlendirmeyi görmeyi deneyin. Her zaman mutlu olamazsınız, herkes hayatın zigzaglı yollarından geçer. Sizin yapabileceğiniz en iyi şey durumu yargılamak yerine durumu kabullenmek ve bunun normal bir şey olduğunu düşünmektir. Kendi kendinize yaklaşımınızı değiştiremezseniz arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Bunun için yapabileceklerinizi sıralarsak;

Konuşun

Kendinizi yalnız hissettiğinizde ya da enerjiniz düştüğünde konuşmak iyi bir çözümdür. Arkadaşlarınızla sıkıntılarınızı paylaşmak, kötü enerjiyi atmanıza yardımcı olabilir. Birlikte bir şeyler yapmak düşen motivasyonunuzu tazeler. Günlük rutininiz içinde kafanızdakileri dağıtmak için eğlenceli bir şeyler hakkında konuşarak enerjinin birikmesini önleyebilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Yol

Eğlenin

Biraz eğlenin. Bazen sadece gülümsemek bile havanızı değiştirebilir. Eğlenmek sizi hapsetmiş gibi görünen olumsuzluklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Eğlenmek için oyun oynayabilir, komedi filmi izleyebilir ya da dolaşabilirsiniz. Sizi iyi hissettirecek ve ruh halinizi değiştirmenize yardımcı olacak şeyleri yaparak bulunduğunuz negatif durumdan kurtulabilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Yol

Hareket edin

Hareket etmek kan akışınızı düzenler. Durağan kalmak yerine düzenli olarak yapacağınız egzersiz hareketlerinin ruh haliniz üzerinde son derece önemli katkıları vardır. Özellikle sabahları yapacağınız yürüyüşler ya da koşular sayesinde hem sağlıklı hem de pozitif bir hayatınız olabilir. Tek başınıza egzersiz yapmak istemiyorsanız ya da bundan sıkılıyorsanız bir arkadaşınızla birlikte çalışabilirsiniz. İki kişi olmak sizi daha fazla motive edebilir.

Merak duygunuzu kaybetmeyin

Merak etmek sizi canlı tutar. Bazen en çok ihtiyacınız olan şey, dünyayla anlamlı bir düzeyde yeniden ilişki kurmaktır. Bunun anlamı yaptığınız şeyin faydalı ya da eğlenceli olmasından ziyade anlamlı olmasıdır. Üzerinizdeki kara bulutları dağıtmak için fotoğraflar çekebilir ya da müzeleri dolaşabilirsiniz. Bazen ille de bir şey yapmak gerekmez, bulunduğunuz yerde o ana kadar fark etmediğiniz şeylere odaklanarak da bakış açınıza bambaşka bir boyut katabilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Yol

Hayattaki güzellikleri yeniden keşfederken yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Bazen başkalarından destek almak sizi daha güçlü hissettirebilir. Zaman zaman arkadaşlarınıza karşı esnek olabilirsiniz. Onları motive ederken siz de mutlu olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz