Ana SayfaAşkAyrılmak İstediğini Söylemenin 5 Yolu

Ayrılmak İstediğini Söylemenin 5 Yolu

-

İlişkiler başlangıçta heyecan veridir. Sevgilinizi bir an önce tekrar görmek için sabırsızlanırsınız ve onun da aynı şekilde hissettiğini bilmek inanılmaz gelir. Yeni bir ilişkinin verdiği mutluluk ve heyecanın, her şeyi yenebileceğini düşünürsünüz. Ancak ilk günlerde gözünüzdeki o perde inmeye başlayınca, bir şeyler de değişmeye başlar. İnsanların ayrılmasının çeşitli nedenleri vardır. İlgi alanlarınızın, fikirlerinizin, değer verdiğiniz şeylerin ya da hislerinizin düşündüğünüz gibi olmadığını görebilirsiniz. Partnerinize olan hislerinizin değişmesi de başka bir şeydir. Belki de aynı şeyi istemediğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Peki, bu durumda ayrılmak istediğinizi nasıl söyleyeceksiniz? Bunu başarmak için karşınızdaki insanı kırmak istemiyorsanız, bu 5 yolla bunu başarabilirsiniz!

1. Ayrılığı İlişkinize Göre Ayarlayın

İlişkiniz birkaç ay veya daha uzun sürdüyse, bu ilişki yüz yüze ayrılmayı gerektirir. Böyle bir durumda e-mail atmak ya da telefona sesli mesaj bırakmak bir seçenek değildir.

2. Doğru Zamanı Bekleyin

Kabul edelim ki biriyle ayrılmak için “iyi” bir zaman yoktur. Artık onunla birlikte olmak istemediğinizi söylemek için, ne söyleyeceğinizi birkaç gün önceden düşünmeye başlayın. Ayrılık konuşması, sohbetin sonunda olmalıdır ve kendisini kötü hissettirmeyecek bir konuşma olmalıdır.

3. “Sorun Sende Değil Bende” Demeyin

Bunu kesinlikle söylemeyin, sonsuza dek! İlişkiyi neden sonlandırmak istediğiniz ile ilgili olarak birkaç somut neden belirtmek, çok daha iyidir.

4. Özgün Olun

Partneriniz size istediğiniz şeyi veremiyorsa, ayrılmak istemeniz, onu aldatmanızdan çok daha iyidir. Böyle bir durumda, sizi rahatsız eden davranışlarından söz ederek, buraya nasıl geldiğinizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.

5. Dürüst Olun

Tamamen dürüst olmak belki zor olabilir ancak dürüst davranmak, saygılı bir şekilde ayrılmak için önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz