Ana SayfaAşkAyrılık Sonrası Arkadaş Kalmak İçin 5 Öneri

Ayrılık Sonrası Arkadaş Kalmak İçin 5 Öneri

-

Eski sevgilinizle arkadaş kalmalı mısınız? Kötü geçen bir ayrılığın ardından bile tarafların hala arkadaş kalmak istemesi nadir görülen bir şey değildir. Eski sevgiliniz ile, sevgiliden önce iyi bir arkadaş olduysanız, ayrılırken tereddüt etmeniz de oldukça normaldir. Ayrılığın ardından eski sevgiliniz ya da siz hala arkadaş kalmak istiyorsanız, bu 5 maddeye mutlaka göz atın!

1. Kendinize Sorun: Neden benimle arkadaş kalmak istiyor?

Eski sevgilinize bunu yaptıran şeyin nedeni aslında burada büyük bir fark yaratıyor. Bunu romantik bir nedenle değil de size insan olarak değer verdiği için istiyorsa, o halde bir sorun görünmüyor. Özellikle ilişki yaşamadan önce güçlü bir arkadaşlığınız varsa, bu oldukça normaldir.

2. Neden Ayrıldığınızı Düşünün

Neden ayrıldınız? Bu, eski sevgiliniz ile arkadaş kalıp kalmamaya karar vermenize yardımcı olacaktır. Aranızda romantik bir çekim kalmadığını ve daha çok iki dost gibi olduğunuzu fark edip medenice ayrıldıysanız, ayrılık sonrası arkadaş kalmamanız için hiçbir neden yok.

3. Bir Süre İletişim Kurmayın

Burada bir karar vermek için ikinizin de zamana ihtiyacı olabilir. Birbirinize olan duygularınız bu süre içinde değişmiyorsa, arkadaş kalmak çok da iyi olmayabilir.

4. Hala Duygularınız Varsa, Arkadaş Kalmayın

Eski sevgili ile arkadaş kalma konusunda en önemli şeylerden biri bu maddedir. İyi bir çift olmamanıza rağmen hala ona karşı bir şeyler hissediyorsanız, arkadaş kalmayın. Zihninizden atmadığınız sürece, arkadaş kalmak yolunuza engel koymaktan başka bir işe yaramayacaktır.

5. Bir Süre Yalnız Kalmaktan Kaçının

Diyelim ki, yukarıdaki maddelerin tamamını gözden geçirdikten sonra, arkadaş kalmak için bir şans vermeye karar verdiniz. Eski sevgilinizle arkadaş kalmaya karar verdikten sonra ilk kez bir şeyler yapacaksanız, başbaşa takılmak yerine ilk dönemlerde arkadaş grupları ile takılmak daha iyidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz