Ana SayfaAşkAyrılık Acısı İle Nasıl Başa Çıkılır? Yapmamanız Gerekenler

Ayrılık Acısı İle Nasıl Başa Çıkılır? Yapmamanız Gerekenler

-

İlişkiyi sonlandıran ya da terk edilen taraf olmanız fark etmez, ayrılık her zaman zordur. O nedenle ayrıldıktan hemen sonra kızgın ya da üzgün hissedebilir ve bazı yanlışlar yapabilirsiniz. Ancak her zaman olumlu kalmaya çalışın. Yazımızın devamında, ayrılıkla başa çıkmak için kaçınmanız gereken 7 davranışı listeledik…

1. İkinci Bir Şans İçin Yalvarmayın

Ayrılıkla nasıl başa çıkılır?

Elbette, onu özlersiniz ve ayrılık konusunda bir süre şok yaşarsınız ancak ikinci bir şans için sakın yalvarmayın. Böyle bir ikilem içindeyseniz, onu mu yüksek ilişki fikrini mi özlediğinizi düşünün.

2. Aramayın ya da Mesaj Atmayın

Ayrılıkla nasıl başa çıkılır?

Bir ayrılığın üstesinden gelmek istiyorsanız, eski sevgilinizle iletişim kurmadan önce en az 30 gün geçmesini bekleyin. Otuz gün, daha sonra 40, ondan sonra 50 olacak … Ve o zamana kadar çok daha iyi hissedeceksiniz.

3. Bakış Açınızı Değiştirmekten Korkmayın

Ayrılık sonrası yapılmaması gerekenler

Zihinsel olarak, onu reddedenin siz olduğunuzu düşünerek ilişkiyi kafanızda bitirmeye çalışın. Bu, daha fazla güç sahibi hissetmenizi sağlayacak. Bu davranış şekli, ayrılığın üstesinden geldiğinizde kendinize güveninizi arttırmanıza yardımcı olur.

4. Çivi Çiviyi Sökmez

Ayrılık acısı nasıl geçer?

Acı dolu bir ayrılığın ardından, bir süre yalnız olmak, toparlanmak ve ayrılık sonrası kendinize gelmenin en iyi yoludur.

5. Acıdan Kaçmayın

Ayrılık acısı

Onu görmezden gelmek, sadece ertelemenize neden olur. Ayrılık acısını yenmenin tek yolu, acıyı zamanında yaşamaktır.

6. Dövünmeyin

Ayrılık acısını atlatmanın yolları

Kendinize karşı fazla sert davranmayın, bu konuda bir doktora danışın. Ayrılık sonrası egonuzun ve benlik saygınızın zayıflamış olduğunu unutmayın; bu daha da kötüleşmenize neden olur.

7. Evde Oturmayın

Ayrılıkla başa çıkmanın yolları

Evde oturmak ve her 30 saniyede bir gelen mesajları kontrol etmek, kendinizi daha da kötü hissetmenize neden olur. Uzmanlar, ayrılıkla başa çıkmanın en iyi yolunun, kendinizi meşgul etmek olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz