Ana SayfaMakyajAydınlatıcı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Aydınlatıcı Kullanımı Nasıl Olmalı?

-

Aydınlatıcı Kullanımı Hakkında: Makyaj yapmak biz kadınlar için adeta bir tutku. Makyaj yaparken hem istedigimiz görüntüye kavuşabiliyor hem de onlarca makyaj malzemeleri ile kozmetik ürünlerinin içinde yüzmek hoşumuza gidiyor. Makyaj malzemelerinin içinde öyle bir ürün var ki bu ürüne bayılmamak mümkün değil. O makyaj malzemesi tabiki aydınlatıcı. Aydınlatıcı ile yüzümüzün istediğimiz bölgesini parıl parıl parlatabiliriz. Ancak makyaj konusunda acemi olanların uzak durması gereken bir üründür aydınlatıcılar. Tabii ki hafif uygulandığı zaman güzel sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ancak aydınlatıcının miktarını kontrol etmek için biraz tecrübeli olmak şart. Peki aydınlatıcı kullanımı nasıl olmalıdır.

Ne İçin Kullanılır? Aydınlatıcı yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerde kullanılır. Ayrıca yüzünüze daha aydınlık bir görüntü vermek için de aydınlatıcı kullanabilirsiniz Bu işlem için aşırı simli olmayan ürünleri seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü yüzümü aydınlatayım derken komik görüntülere sebep olabilirsiniz. Dışarıda maalesef aydınlatıcı kullanımını abartanları görebiliyoruz. Gündüz vakti aydınlatıcı fazla sürülürse oldukça komik ve saçma bir görüntü ortaya çıkarmamak mümkün olmuyor.

Nasıl Uygulanmalı? Aydınlatıcı kullanımı nasıl olmalıdır diye merak edenler için aydınlatıcı kullanırken öncelikli olarak buna uygun bir fırça seçmeniz gerektiğini belirtelim. Uygun fırçayı seçtikten sonra fırçayı aydınlatmak istediğiniz noktaya sürebilirsiniz. Ancak aydınlatıcı sürmeden önce makyaj bazı uygularsanız sürdüğünüz aydınlatıcının yüzde kalma süresi en az iki kat daha artacaktır. Aydınlatıcı kullanımını sorunsuz bir cildiniz varsa tek başına da uygulayabilirsiniz. Ancak makyaj yapmayı tercih ediyor veya yüzünüzdeki sorunları makyajla katılmanız gerekiyorsa tabii ki makyaj yaptıktan sonra makyajın son aşaması olarak aydınlatıcı uygulamalısınız.

Nerelere Uygulanmalı? Aydınlatıcılar yüzde doğru yere uygulandığı zaman mükemmel görüntüler ortaya çıkarıyor. En çok kullanıldığı yer de elmacık kemikleri. Elmacık kemiklerinde aydınlatıcı kullanımı nasıl olmalı diye merak edenlere şunları söyleyebiliriz. Aydınlatıcı elmacık kemiklerinin üzerine uygulamanız gerekiyor hatta elmacık kemiklerinden kulaklara doğru biraz uzattığınız zaman  yanaklarınızı daha da gergin gösterebilirsiniz. Aydınlatıcılar ayrıca kaşlarınızı daha kalkık göstermek için de kullanılabilir. Bunun için yapmanız gereken ise kaşlarınızın dış kısımlarının altına aydınlatıcı uygulamak. Burada aydınlatıcı kullanımı dozunda olmalı ben buradayım diye bağırmamalı. Aydınlatıcıların en çok yakıştığı yerlerden birisi de dudak üst dudağın hemen üstündeki bölge. Bu bölgeye filtrum diyoruz. Burada da çok belli olmadan yapılan aydınlatıcı uygulaması dudaklarınıza farklı bir hava katacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz