Ana SayfaHastalıklarAyak Tabanı Yanmasını Gideren Bitkisel Tarif

Ayak Tabanı Yanmasını Gideren Bitkisel Tarif

-

Uzun süre ayakta kalan kişilerde ayak tabanında yanmalar meydana gelmektedir. Hamilelerde de sık olarak görülen ayak tabanı yanması sorununun temelinde vitamin ve mineral eksikliği yatmaktadır. Ayak tabanı yanma sorununda lahana, limon, yoğurt suyu, siyah üzüm etkili gıdalardan bazılarıdır. Ayak yanması nasıl geçer tedavisi nasıldır diyenler için bitkisel çözümler olduğunu söylemeliyiz. Kan dolaşımında yaşanan olumsuzluklardan dolayı yanma meydana gelmekte olup kan dolaşımını hızlandırıcı bu gıdaların tüketiminden sonra bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Kullanılan Malzemelerin Özellikleri ve Faydaları

Siyah üzüm hemen hemen her bölgede yetişmekte olup Doğu Anadolu Bölgesi bu konuda öncüdür diyebiliriz. Böbreklerin çalışmasını, kalp atışını düzenlemeyi sağlamaktadır. Karaciğeri temizlemekte, kabukları ve çekirdeği ile yenilirse hücreleri yenilemektedir. Ayak altı yanması için hangi doktora gidilir araştırmadan önce bitkisel yöntemleri denemeniz de faydalı olmaktadır. Kansızlığı gidermekte, sindirimi kolaylaştırmaktadır. Ağrı kesici ve eklem iltihaplarını önleyici etkisi de bulunmaktadır.

Lahana özellikle Karadeniz Bölgesinde yetişip çok tüketilmektedir. Kalorisi düşüktür. Etkili bir bağırsak temizleyicidir. Deri ve cilt iltihaplarında kullanılabilir. Kilo verilmesinde de son derece etkilidir. Pek çok kanser çeşidine karşı önleyicidir. Cilde uygulandığında da kısa sürede iltihap sorunlarını çözebilir. Ayak yanması nedeni anlaşıldıktan sonra hastalığın çözümü için tedavi yoluna gidilmektedir.

Ayak Taban Yanmasını Yok Eden Bitkisel Kür ve Tarifler

Ayak tabanı yanmasını yok etmek için uyumadan önce yoğurt suyu tüketilebilir. 4 lahana yaprağı alınarak yarım litre suda kapalı tencerede kaynatılmalıdır. Lahana suyu sabah akşam yemeklerden önce ya da sonra içilmelidir. 3 gün içilerek 3 gün ara verilmelidir Toplamda 21 gün içilmelidir. Ayaklarda yanma sorunu için limon suyu da sürülebilir. Çekirdekli kuru siyah üzüm tüketmek de mükemmel bir seçenek olmaktadır. Kuru bulamayanlar için 10 ile 15 adet öğleden önce, 10 ile 15 adet de öğleden sonra tüketilebilir. Ayak altı yanmasının çözümü ise siyah kuru üzüm ile oldukça kolaydır ve kısa sürede çözülmektedir. Tüketirken çekirdeği ile birlikte yemek daha etkili ve faydalı olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz