Ana SayfaUzmanlarAyak Detoksu Nedir? Faydaları Neler?

Ayak Detoksu Nedir? Faydaları Neler?

-

Ayakta detoksifikasyon, toksinleri vücutlarından arındırmak için en popüler yöntemlerden biridir. Bitkisel temizleyiciler, kolonikler ve iyonik ayak banyoları gibi yöntemler, doğal detoksifikasyon yeteneği için öne çıkıyor. Bilimsel araştırmalar desteklenmezken, birçoğu kendilerini denedikten sonra daha iyi hissetmek istiyor. Detoks ayak banyosu yürütmek için basit bir prosedürdür.

Özellikleri

Detoks ayak banyosu sıvıya elektrik akımı ileten elektrotlu tuzlu su içerir. Ayağınız 30 dakika boyunca suyun altına batırılır. Bu süre zarfında, toksinlerin cildin gözeneklerinden ayağının dibinden çıkarıldığı söylenir. Oturumunuz bittikten sonra su renk değiştirmelidir.

Fonksiyonları

Vücut toksinleri, sudaki pozitif ve negatif iyonların etkileşimi nedeniyle ayaklarınızın tabanları boyunca boşaltılır. Device Watch’a göre imalatçılar, iyonik ayak detoksu banyolarının, vücudunuzdaki hücreleri, biriken toksinleri vücudunuzdan suya atmaya teşvik ettiğini iddia ediyor.

Etkileri

Detoks ayak banyoları, sağlık koşullarını tedavi etmek için FDA tarafından onaylanmamıştır. Home Made Body Cleanse’a göre, baş ağrısı ve artrit gibi durumların hafifletilmesine yardımcı olabilirler. Oturum bitiminde suyun rengi hangi toksinlerin çıkarıldığını ve hangi organların muamele edildiğini gösterir. Ayak banyolarının öne sürülen faydaları arasında daha iyi karaciğer ve böbrek fonksiyonları ve sindirim bulunur.

Fiyatı

Detoks ayak banyolarının türüne ve nereye bittiğine bağlı olarak maliyeti değişir. Bir sağlık gıdası, spa veya klinikte bir oturum satın alırsanız, maliyeti yaklaşık 50 $ dır. Bir ev birimi, istediğiniz kadar sıklıkla kullanılabilir ve 200 $ ‘dan 1,000 $’ lık bir yere mal olur.

Uyarı

Detoks ayak banyosunun suyundaki renk değişiklikleri, metal elektrotların korozyondan gelebilir. Bakır, nikel ve demirden yapılabilirler. Bunlara vücudunuzdan çıkan toksinler yerine renk referans grafiğindeki çeşitli renkler neden olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz