Ana SayfaDiyetAvokado Diyeti Kilo Verdirir Mi?

Avokado Diyeti Kilo Verdirir Mi?

-

Avokado sevenlerdenseniz, zayıflama yolculuğunuz daha da kolaylaşır. Lezzetli avokadolar, kilo vermenize yardımcı olabilir. Tüm dünyada popüler olan bu yeşil Meksika meyvesinin 1 tanesi, ortalama 320 kaloridir ve; toplamda 29 gr sağlıklı yağ ve 13. 5 gr diyet lifi içerir. Ayrıca A, E, K ve C vitamini bakımından zengindir ve kalsiyum ve demir içeriği yüksektir.

Avokado Ne İşe Yarar? 

Araştırmalara göre avokadonun içerdiği sağlıklı yağlar; obezite, kalp hastalıkları, saç ve cilt sorunları ve kanser gibi birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olmaktadır. Eğer siz de tok hissettirecek, hem tatlı hem tuzlu ihtiyacınızı giderecek bir diyet arıyorsanız, avokado diyeti iyi bir seçim olabilir. Bu diyet, toksinleri atmaya ve sindirimi iyileştirmeye de yardımcı olur.

Avokado Diyeti İle Kilo Verme

Avokado diyeti kilo verdirir mi?

Avokado diyeti nasıl kilo verdirir diye merak edenler için, avokadonun kilo vermeye etkilerini listeledik…

1. Kolesterolü Azaltır

Avokado, kötü kolesterolü azaltmaya yardımcı olur. Tekli doymamış yağ asitleri yönünden zengindir. Yapılan bir çalışma, avokadonun, kötü kolesterolü düşürdüğü ve kanda iyi kolesterol seviyelerini yükselttiğini kanıtlamaktadır.

2. Tokluk Hissini Arttırır

Avokado, tokluk hissini arttırmaya ve iştahı azaltmaya yardımcı olur. Diyetinize avokado ekleyerek, yarattığı doygunluk hissi sayesinde, sık sık aç hissetmezsiniz.

3. Metabolik Sendrom Riskini Azaltır

Uzmanlara göre geniş bir bel çevresi, metabolik sendromdan muzdarip olabileceğinizin işaretidir. Metabolik sendrom, kalp hastalığı, inme ve şeker hastalığı gibi sağlık durumlarının bir grubuna verilen addır. Avokado, besin kalitenizi her zaman artıracak, bel çevrenizin genişliğini azaltacak, şekerli gıdaların tüketimini sınırlayacak ve metabolik sendrom riskini azaltacaktır.

4. Stresi Azaltır

Avokado, vücudun stresini azaltmaya yardımcı olur. Avokadoda bulunan antioksidanlar, stresin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda DNA hasarını önler, kalp hastalıkları, böbrek yetmezliği ve obezite riskini azaltır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz