Ana SayfaCilt BakımıAspirinli Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirinli Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

-

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek, cilt lekelerini yok etmek, cildi canlandırmak ve gözenekleri açmak için aspirin oldukça etili doğal bir üründür. Yapılacak aspirin cilt maskesi ile daha sağlıklı ve güçlü bir cilde sahip olacaksınız.

3-4 adet aspirini bir kaşık suyun içine atıp iyice eritiyoruz. İyice maske haline gelen bu karışımı yüzümüze uyguluyoruz.  Göz ve çevresine yakın uygulamamaya özen gösterelim. Unutulmamalıdır ki hiçbir ürün gözle temas ettirilmemelidir. Yüzümüzde 10 dakika kadar bu maskeyi bekletiyoruz. Daha sonra kuruyan bölümleri ovalayarak çıkartıyoruz. Masaj yapar gibi uygularsak yüzümüzde peeling etkisi yapar. Uyguladığınız bölge ölü hücrelerden arınır, gözenekler bu sayede temizlenmiş olur. Cildinizin rahatladığını ve nefes aldığını hissedersiniz.

Her ilaçta olduğu gibi aspirinin de vücudunuzda yan etkileri olabilir. Bunun için alerji testi yaptırmalısınız. Dilerseniz bu durumu öğrenmek için aspirin kürünü küçük bir bölgeye uygulayıp herhangi bir alerjik durum söz konusu olur mu deneyebilirsiniz. Alerjiniz yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 2 günde bir uygulayarak cildinize tazelik kazandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz