Ana SayfaCilt BakımıAspirin İle Yüz Peelingi Nasıl Yapılır?

Aspirin İle Yüz Peelingi Nasıl Yapılır?

-

Her insanın farklı bir cilt yapısı bulunmaktadır. Cilt yapıları normal, hassas, kuru ve karma olmak üzere dört bölümde incelenmektedir. Özellikle yağlı cilt ve karma cilde sahip olan kişilerde meydana gelen sivilce ve siyah nokta oluşumu bu durumu yaşayan kişiler için büyük bir sorun meydana getirmektedir. Sivilce oluşumunun vermiş olduğu rahatsız edici görüntünün yanında sivilcenin geçmesinden sonra iz oluşumu ve tekrarlayan bu problem kişiler için adeta içinden çıkılmaz bir sorun haline gelmektedir. Bu sorun için etkili birkaç yöntemden biri de aspirin ile yüz maskesi yöntemini kullanmaktır. Aspirin maskesi kullananlar bu konuda olumlu yorumlarda bulunmakta ve bu tür cilt problemleri yaşayan kişilere bu maskeyi tavsiye etmektedirler.

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesi yapmak için gereken malzemeler, üstünde koruma tabakası olmayan klasik kutuda bulunan aspirinlerden 5 adet alınarak ılık bir su ile karıştırılır ve isteğe göre bal ya da yoğurt ilave edilerek kıvamı artırılır. Bu şekilde hazırlanan aspirin maskesini kullananlar hem ciltlerindeki tazelenme hem de canlılık hissini yaşamakta ayrıca zamanla sivilce oluşumunun yok olduğunu gözlemlemektedirler.

Aspirin Maskesi Zararlı Mı?

Aspirin maskesinin cilt için çok sayıda faydası bulunmaktadır. Doğru şekilde kullanıldığı takdirde hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Aspirin maskesi kullananlar için öncelikle cilt yapısının belirlenmesi ve ilk kullanımda cildin gözlemlenmesi doğru bir adım olacaktır. Aşırı kuru ya da aşırı hassas ciltlerde tek başına aspirin uygulanması tahrişe sebep olabilmektedir. Bu sebeple içine bal, yoğurt ya da aleo vera yağları eklenerek aspirin maskesinin sert bir şekilde ciltte kalması önlenerek cildin tahriş olmasının önüne geçilmiş olacaktır. Aspirin maskesi sirke ile karıştırılarak kullanıldığında antiseptik özellik kazanır ve cildin elastikiyetini artırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz