Ana SayfaMakyajAsla Yapılmaması Gereken Makyaj Hataları

Asla Yapılmaması Gereken Makyaj Hataları

-

Makyaj kadınların küçük kusurlarını kapatmak ve güzelliklerine güzellik katmak için çok önemli bir uygulamadır. Teknikleri doru uygulandığında vezir edecek olan makyaj yanlış yapıldığında bir kadını rezil de edebilir. Bu yüzden asla yapılmaması gereken makyaj hatalarını kısaca sıralayalım:

Asla yapılmaması gereken makyaj hataları dendiğinde ilk akla gelen fondötendir. Kötü olan bir baz daha sonra uygulanacak tüm makyajında etkisini değersiz kılacaktır. Fondöten ten rengine tam uymalı ve uygulanırken boyun bölgesi de unutulmamalıdır. Ayrıca kapatıcı fondötenden bir ton açık olmalı ve fondöten sürüldükten sonra kullanılmalıdır. Gözaltına kullanılan kapatıcı kesinlikle beyaz olmamalı, fondötenden iki ton açık olabilir.

Asla yapılmaması gereken makyaj hataları arasında allık kullanımı da başı çekmektedir. Yüze bir pembelik vermesi için uygulanan allık doğal renklerde olmalı, hafif dokunuşlarla elmacık kemiklerinin üstünden şakaklara doğru sürülmelidir.

Dudak kalemi kullanmamak da yapılan hatalar arasındadır. Özellikle koyu renk rujlarda seksi görünmek yerine “joker” gibi görünmek istemiyorsanız dudak kaleminizle kontur yapılmalıdır.

Maskara kullanımında da özellikle maskaranın bayatlamamış olması gerekir. Zamanı geçmiş maskaralar kirpiklerin birbirinize yapışmasına ve topaklanma yapar. Kirpiklere doğru uygulanmayan maskara da aynı etkiyi yapacaktır. Maskara kirpiklerin ortasından ucuna doğru bir kere sürülerek kuruduktan sonra tekrar tüm kirpiklere sürülürse yapışma ve topaklanma olmadan doğal bir görünüm elde edilecektir.

Asla yapılmaması gereken makyaj hatalarından biri de kaş kaleminin yanlış kullanımıdır. Kaş kalemi kaşın doğal görünümünü bozmadan yine kaş ve saç rengine uygun bir kalem kullanılmalıdır.

Gece makyajlarında daha çok kullanılması önerilen eyeliner kullanımında da uzun kuyruklardan kaçınılmalıdır. Kuyruk tercih ediliyorsa da çok uzatmadan göz şekline göre uygun şekilde uzatılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz