Ana SayfaModaAsla Pes Etmemeniz Gerektiğinin Kanıtı 6 Ünlünün Hayat Hikayesi

Asla Pes Etmemeniz Gerektiğinin Kanıtı 6 Ünlünün Hayat Hikayesi

Pes Etmeyen Ünlüler!

-

‘Asla vazgeçmeyin’ Kariyerinde başarılı olmuş kişilerin yolun başındakilere verdiği en klişe tavsiyedir. Ancak klişe olması gerçek olmadığı anlamına gelmez. Kimi arabasında yaşadı, kimi aile istismarına maruz kaldı, kimi de kişisel ve profesyonel olarak defalarca reddedildi. Ancak ‘asla vazgeçmediler’. İşte size vazgeçmeme konusunda ilham verecek ünlüler.

1. J.K. Rowling

J.K. Rowling

Boşandı ve bebeğini yalnız başına büyütmeye çalışırken, devlet yardımı ile hayatını idame ettirdi. Bu sırada Harry Potter ve Felsefe Taşını yazdı. Daktilo ya da bilgisayar alacak parası olmadığından 90.000 kelimelik kitabını el ile çoğaltarak yayıncılara gönderdi. Ancak hepsinden ret cevabı aldı. Londra’daki küçük bir yayıncının CEO’sunun 8 yaşındaki kızının kitaptan çok etkilenmesiyle kitaba ve yazarına bir şans vermeye karar verdiklerinde Rowling’in hayatı değişmiş oldu.

2. Stephen King

stephen king

Stephen King kendisi de yazar olan karısı ile birlikte bir karavanda yaşarken, yazarlığın yanında geçinebilmek için farklı işlerde de çalıştı. İlk öyküsü ‘The Glass Floor’ ı yalnızca 30 dolara satmadan önce tam 60 kez reddedildi. Asla vazgeçmeyip yazmaya devam eden ve defalarca yayıncılar tarafından yetersiz bulunan King ‘Carrie’ isimli kitabı ile başarıya ulaştı ve bu kitaptan 200.000 dolar kazandı.

3. Jim Carrey

Jim Carrey

Carrey 14 yaşındayken babası işini kaybetti ve ailesi maddi olarak zor zamanlar geçirdi. Okuldan sonra 8 saatlik bir işte çalışmaya başladı. 15 yaşındayken ilk kez sahneye çıktı. Ancak seyirciler tarafından gösterisi hiç beğenilmedi. Jim Carrey komedyen olma konusunda kararlıydı. 16 yaşında tüm zamanını komedi işine ayırabilmek için okulu bıraktı. Los Angeles’a taşındıktan kısa bir süre sonra sahne şovu izleyenler tarafından beğenilmeye başladı. Zor geçen onca zamandan sonra asla pes etmeyen Jim Carrey istediği başarıyı elde etti ve bir çok komedi filminde başrol oynadı.

4. Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Ohio’da küçük bir kasabada, ailenin dördüncü üyesi olarak dünyaya geldi. Anne babası Sarah henüz iki yaşındayken boşandı. Annesinin ikinci evliliğinden de dört çocuğu oldu. Üvey babası kamyon şöförü olan ve sık sık işsiz kalan Parker eğitim masraflarını karşılayabilmek ve ailesine destek olmak için genç yaşta şarkı söyleyip dans etmeye başladı. Geçirdikleri zor zamanlara rağmen Sarah’ın annesi çocuklarının sanat ile ilgilenmesini teşvik etti. Sarah bale, müzik ve tiyatro ile ilgilendi. New York’a yaptıkları bir gezi sırasında Broadway seçmelerine katılan Sarah rolü kapmayı başardı. Ailesi ile birlikte New York’a taşındı ve fenomen TV dizisi Sex and the City’de başrol oynadı.

5. Colonel (Harland) Sanders

Colonel Senders

Harland Senders bir çok işte çalışıp başarısız olmuş bir adamdı ancak asla vazgeçmemesi gerektiğini biliyordu. 65 yaşından sonra özel tarifli tavuğunu satmak için tüm Amerika’yı dolaştı ve binin üzerinde denemeden sonra bunu başardı. Daha sonra KFC olarak büyük

Üne kavuşacak markayı oluşturmadan önce satılan her tavuk başına 5 sent alacak şekilde bir restoran ile anlaştı. Sadece dört yıl sonra KFC büyük bir üne kavuşmuştu. Şirketi bir yatırımcıya 2 milyon dolara sattı ve marka yüzü olarak marka ile bağını sürdürdü. 90 yaşında yaşamını yitirdiğinde ardında 65 yaşından sonra da başarıya ulaşılabileceğini gösteren bir yaşam hikayesi ve değeri milyonlarca dolar olan bir marka bıraktı.

6. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Maddi imkansızlıklar içerisinde suyu bile akmayan bir evde büyüyen Oprah küçük yaşta cinsel istismara uğradı. 14 Yaşında ancak 2 hafta yaşayan bir bebek dünyaya getirdi. Gençlik yıllarında teninin rengi ve dış görünümü nedeniyle zor zamanlar yaşayan Oprah asla vazgeçmedi ve liseyi derece ile bitirip üniversite için burs kazanmayı başardı. İlk televizyon denemesinde ekran için fazla kilolu olduğu söylenip reddedilse de yılmadı ve Amerika’nın en çok izlenen programının yaratıcısı ve sunucusu oldu. Hatta Amerika başkanlığına adaylığı konuşulmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz