Ana SayfaAşkAşıkken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Aşıkken Yapılan Hatalar Nelerdir?

-

İnsan aşık olduğu zaman genellikle gözü hiçbir şey görmez, dünyanın sadece aşık olduğu insandan ibaret olduğunu düşünür. İnsanlar bu yüzden aşık oldukları zaman sıklıkla hata yaparlar.

Sorumlulukları Ertelemek

İnsanlar genelde tüm işlerini aşık oldukları insanlara göre ayarlarlar. Sevgilisiyle görüşmek için önemli işlerini askıya alan insanlar hayatlarında çeşitli sıkıntılar çekebilir. Aşk hayatına bu kadar önem verip sorumlulukları ertelemek ilişkinize bir fayda sağlamayacağı gibi kariyer hayatınızı olumsuz etkiler. Aşıkken yapılan hatalar arasında en sık yapılan sorumluluk ertelemek hayatınızı olumsuz yönde etkiler.

Arkadaşlarınızla Görüşmeyi Kesmek

İlişkinin ilk aylarında aşkın büyüsüne kapılıp arkadaşlarını ihmal eden insanları sıklıkla görmekteyiz bu durumda herhangi bir sıkıntı olmamasına karşın bu durumun ilişkinin diğer sürecinde devam etmesi arkadaşlıkları bozabilir. Aşıkken yapılan hatalar arasında çokça yapılan bu hata arkadaş ortamınızı kaybetmenize yol açabilir. İlişki sırasında her iki tarafında arkadaşlarıyla vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Arkadaşlarla vakit geçirmek ilişki sırasında her iki tarafında oluşacak streslerden daha az etkilenmesini sağlayabilir.

Fedakarlık Yapmak

İlişkiler sırasında bazen fedakarlık yapmak, kendinizden ödün vermek ilişkinizin sağlığı için önemli olabilir fakat bu fedakarlığın dengesini sağlamak çok önemlidir. İlişki sırasında kendinizden çok fazla ödün vermek kişiliğinize zarar verebilir. Tamamen kendinizi unutup ilişkiye odaklanmak aşıkken yapılan hatalar arasında büyük yer almaktadır. Kişiliğinize ve kendi yaşamınıza zarar verecek aşırı fedakarlıklardan kaçınarak bunun bir dengesini kurmalısınız.

Ortak Dövmeler Yaptırmak

Birbirinize olan aşkınızı vücudunuzda dövme yaptırarak ya da herhangi bir şekilde işaretle ispatlamanıza gerek yok. İlişkide önemli olan karşı tarafın sizin ona olan sevginizi hissetmesidir. Aşıkken yapılan hatalar arasında geniş yer tutan ortak dövmeler yaptırmak çiftler arasında gayet yaygın bir davranıştır. Aşkınızı vücuduna bir dövme yaptırarak değil güzel davranışlarla, hediyelerde ve güzel sözlerle sevgilinize aktarmalısınız. Ayrıca ilişkinizin sonsuza kadar devam edeceğinin garantisi de olmadığı için bu davranışlar birer hatadır.

Kıyafet Alışkanlığınızı Değiştirmek

Başlangıçta ufak tefek kıskançlıklar şeklinde başlayan sevgilinizin sizin kıyafetlerinize karışması sizinde hoşunuza gidebilir. Fakat şunu aklınızdan çıkarmayın ki sevgilinizin sizin kıyafetlerinize karışması sizin kişisel sınırlarınıza yapılan bir saldırır. Genellikle erkekler kadınların kıyafetlerine karışır ve bu durum aşıkken yapılan hatalar incelendiğinde sık karşılaşılan bir durumdur. Bu duruma kesinlikle müsaade edilmemeli ve kişisel sınırlarınızı korumalısınız.

Hobilerinizden Vazgeçmek

Aşıkken yapılan hatalardan biriside insanların sevgilileri için hobilerini değiştirmesidir. Sadece sevgilisi seviyor diye bir şeyi hobi olarak edinen insanları sıklıkla görmekteyiz. Sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı bir hobiyi yapmak yerine beraber düşünüp ortak hobiler geliştirebilirsiniz. Ortak hobilere sahip olursanız ilişkiniz daha sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde devam edecektir. Sırf sevgiliniz bilardo oynamayı seviyor diye sizinde onu yapmanıza gerek yok. Sizi mutlu eden hobilerden vazgeçmeyip ortak hobiler bularak hem kendinizi hem sevgilinizi mutlu edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz