Ana SayfaCilt BakımıArındırıcı Maskeler için Bitkisel Karışımlar

Arındırıcı Maskeler için Bitkisel Karışımlar

-

İş hayatı, evdeki işler, çocuklar, eşiniz vs. derken günlük hayatın koşuşturması bitmez. Yoğun temponun yarattığı stres ise cildinize kırışıklık, lekelenme ve solukluk olarak yansır. Alkolizm, tütün kullanımı, güneş ışığına aşırı derecede maruz kalma, dengesiz ve sağlıksız beslenme ve makyaj, sabun gibi kimyasal maddelerin aşırı derecede kullanımı ise cildinizi etkileyen diğer faktörlerdir. Cildinizi bu faktörlerden temizleyerek ışıl ışıl yapmanın bir yolu da arındırıcı cilt maskeleridir.

Cildinizi Yenilemenin En Pratik Yolu!

Güzellik merkezine ayıracak vaktiniz veya nakitiniz yoksa üzülmeyin evde kendinizin hazırlayacağı arındırıcı maskeler yardımıyla cildinize eski canlılığını kazandırmanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken maske için gerekli malzemeleri edinerek, doğru karışımı hazırlamak. Evde hazırlayacağınız maske, içinde katkı maddesi olmayacağı için cildinize tazelik katarak, nemini dengeler. Ayrıca bu maske cildinizi ölü hücrelerden de arındırır.

Cilt Tipiniz Karma mı Yağlı mı?

Cildinize uygulayacağınız arındırıcı maskeden yüksek verim alabilmeniz için öncelikle cilt tipinizin karma, yağlı, hassas veya kuru kategorilerinden hangisine girdiğini tespit etmeniz gerekir. Sonrasında ise uygun olan maskeyi nemli yüzünüze, göz çevresine değdirmeden uygulayarak birkaç dakika bekletmeli ardından masaj yaparak soğuk su yardımıyla maskeyi cildinizden çıkarabilirsiniz.

Cildinizi Arındırmak için Doğal Karışımları Deneyin!

Bir çay bardağı suyun içerisine koyacağınız birkaç damla lavanta esansı cildiniz için arındırıcı bir tonik işlevi görecektir. Ayrıca, sandalağacı tozuyla hazırlayacağınız maske cildinizi ölü derilerden arındırır, yüzünüzdeki kir ve yağı temizler. Bunun için sandalağacı tozuna, badem tozunu ve sade sütü ekleyin. Bu maskeyi, her gün gün yüz, kol ve bacaklarınıza uygulayın. Etkisi muhteşem olacaktır.

Sızma zeytinyağı ve organik şekerle hazırlayacağınız bir diğer maske ile de sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz