Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Hamilelik Anne Olmak İçin Hazır Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret

Anne Olmak İçin Hazır Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret

-

Kim anne olmak için hazır? İpucu verelim: şu an bu yazıyı okuyor olabilir! Aşağıdaki işaretleri inceleyin ve gerçekten bu işaretler sizde var ise yeni bir bebek için hazırlıklara başlayın.
Kadınların bir kısmı dünyaya doğurmak ve anne olmak için gelmişken geri kalan kısmı ‘anne olmak’ fikrine yavaş yavaş ısınırlar. Unutmayın biyolojik saatimiz ilerliyor, bu işi çok da yavaştan almamalı. Göstergelere bir göz atın, belki de sizin için doğum kontrolünü bırakmanın zamanı gelmiş olabilir.

anne bebek

1. Nereye dönsem bebek görüyorum:

Aslında onlar hep çevrenizdeydi ama siz yeni fark ediyorsunuz. Her gün yürüyüş yaptığınız yolda, bebek arabası ile yürüyen insan sayısı her geçen gün artıyor gibi geliyor size.

bebek yapma zamani

2. Alışveriş merkezinde hamile kıyafeti satan mağaza varmış, ne de güzel şeyler var vitrinde.

AVM açıldığından beri o mağaza oradaydı ama yine sizin radarınıza girmeyi yeni başardı. İçeri girip takma hamile karnı ile kıyafet de denediyseniz, beğendiklerinizi yakında alacaksınız demektir. Yok daha denemediyseniz bizce bir deneyin. Aynadan fotografınızı çekip ‘kızlar yakışmış mı?’ diye WhatsApp grubunda yakın arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

3. Evet annem zor bir doğum yapmış ama tıp da ilerledi. Artık epidural yöntem ile ağrısız doğum yapılabiliyor.

Son zamanlarda kim hangi hastanede, nasıl doğum yaptı diye ilgileniyorsunuz. Nasıl oluyorsa arkadaş arasında konu birden bu oluveriyor. Doğum yöntemleri, şehrinizde normal doğumu destekleyen kadın doğum uzmanları vb. hakkında epey bilgi sahibi oldunuz.

4. Hangi besinler folik asit içeriyor?

Bir süredir folik asit içeren besinleri merak edip araştırıyorsunuz. Tabi size katılıyoruz, doğal beslenmek en iyisi. Ceviz de yiyin, iyi gelir.

5. Uçak yolculuğu boyunca bir bebek ağlayıp durdu, yazık. Bazı yolcular da rahatsızlıklarını belli ettiler, kaba insanlar. Annesi de bebeğinin ağlamasını istemez. Ne kadar anlayışsızlar.

Daha önce ‘ay bir çocuğu susturamadılar, nasıl ana baba bunlar böyle’ diye kızdığınız durumlar için son dönemde oldukça duyarlı davranır oldunuz. Merdivenden pusetini indirmeye çalışan anneye yardım etmeniz ne kadar güzel bir incelik. Evet sizin evin arka sokağında çocuk parkı varmış, onu da yeni fark ettiniz değil mi?

6. Instagramda şu kadını takip ediyor musun? Hamilelik, bebek bakımı, çocuklar ile oynanacak oyunlar ile ilgili ne kadra güzel şeyler paylaşıyor. İnsana pozitif enerji veriyor.

Tabiki bu hesabı sadece çocuklu kadınlar takip etmiyor. Verdiği örnek oyunları gözünüzde canlandırıp evin hangi köşesinde oynayacağınızı hayal etmeniz de gayet normal, size sonuna kadar katılıyoruz.

7. Evde bulunsun diye gebelik testi aldım. Yani öylesine, belki lazım olur diye. Ama üç tane aldım. Onu neden öyle yaptım ben de bilmiyorum.

Biz söyleyelim. Aslında artık ‘anne olmak’ fikri sizi eline geçirmiş ve gerekli olması durumunda test sonucundan emin olmak istiyorsunuz. Ne diyelim, şimdiden hayırlı olsun.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...