Ana SayfaHamilelikAnne Karnında Bebek Ölümleri

Anne Karnında Bebek Ölümleri

-

Anne karnında gerçekleşen bebek ölümleri her geçen gün artıyor, dikkat edilmesi gerekenler sizler için sıralandı.

Bebekler Anne Karnında Neden Ölür?

Anne adaylarının her konudan önce kadın sağlığı adına her gelişmeyi takip etmeli ve okudukları güvenilir bilgileri benimsemeleri gerekmektedir. En hassas sağlık konularında ince düşünmek bebek sağlığı açısında çok kaliteli bir adım olacaktır. Aynı zaman düşük olma ihtimalini tetikleyecek olan her konu ve detay hakkında fikir sahibi olmuş olursunuz. Sadece çevrenizden duymuş olduğunuz kesin olmayan bilgiler ışığında hareket etmeniz çok tehlikeli ve gereksizdir. Kafanıza estiği gibi doğum sürecine müdahale etmeniz bebek ölümlerine neden açmaktan başka bir sonuç getirmeyecektir.

Anne adaylarının düzgün beslenememesi çok büyük bir problemdir. Yeteri kadar beslenilmemesi gerekli olan vitamin ve minerallerin beden nüfuz etmemesi, istenilen gelişimin sağlanmasına engel olacaktır. Günlük standart ihtiyaçlarınızın karşılamamanız tüm dengeleri alt üst etmeye yetecektir. Böylelikle sıkıntıların katlanmasına neden olacaktır. Kesinlikle kendinize göstermiş olduğunuz özenden vazgeçmeyin aksi taktirde bebeğinizin doğum akıbetini riske sokmuş olursunuz. Kendinizi beslenemeden mahrum bırakmak çok gereksiz bir harekettir. Gebelikte kilo alımını zihinsel problem haline getirmek başlıca düşük olasılığını tetiklemeye yetecek bir etkendir.

Otomatik olarak psikolojik sıkıntılar çekmek ruh sağlığınıza hasar verecektir. Bünyeniz ve iç organlarınız dahil en ufak bir farklılık bebeğe yansıyacağından, gereksiz yere yaşadığınız duygusal travmaların sonuçları ağır problemler yaratacaktır. Direk olarak kendinize fiziksel zarar vererek aynı zamanda ruhsal düzeninize zarar vermeniz sadece kayıplara neden olur. Problem yaşanması kesin olsa bile her zaman için metanetinizi korumak zorundasınız. Bu bebeğinizin karakteristik özelliklerinin gelişmesine neden olacaktır. Diğer yönlü düşünmek sizi geriye götürmekten ve çok kötü sonuçlar getirmek başka bir yere götürmeyecektir.

Anne Karnında Bebek Ölümleri Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

Annelerin içgüdüsel olarak kafasında tehlikeli görmediği birçok konuyu hayata geçirmesi mümkündür. Ancak hiç kimsenin unutmaması gereken temel konu profesyonel destekle, çevreden ve kişisel önlemlerin kıyaslanmaması gerektiği bilgisidir. Uzman hekimlerin sizler için risk gördüğü fiziksel ve zihinsel olan her madde ve konudan uzak durun. Bir şey olmaz demeniz kötü sonuçların üstüne örtmeye yetmeyecektir. Bu tarz konularla boğuşmak yerine tavsiyeleri dinlemeniz sizin için en doğru ve kolay yol olacaktır.

Psikolojinizi korumak adına yaptığınız her eylem doğal olarak bebeğinizi korumak adına gerçekleşecektir. Durduk yere kendinizi sinirlendirmemeniz ya da karşınıza çıkan engeller karşısında dik bir duruş sergilemeniz destekleyici bir görev görecektir. Çevrenizdeki yaşantıdan geri kalmanız sorun yaratmasın, üzerinizde sorumluluk gereğince bunları zaten kafanızdan silmiş olmanız gerekmektedir. Eğer hala kendinizi tek başınıza zannederseniz büyük sorunlar yaşanacağı gerçeğini unutmayınız. Ebeveyn olma yolunda ilerlerken diğer taraftan tüm konuları en ince ayrıntısına kadar öğrenmekte yarar var. Kadın sağlığı önemsenmediği zaman sağlıklı bebekler doğurmak ve yetiştirmek çok büyük zaman gerektirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz