Ana SayfaModaAmeliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

-

Ameliyatsız Burun Estetiği: Güzel bir burna sahip olmak kim istemez ki. Ancak maalesef hepimiz güzel bir burna sahip olmayabiliyoruz. Özellikle ülkemizde insanlrın burun yapıları genel olarak sorunludur. Burun uçları düşük, burun sırtları kemerlidir. Özellikle Karadeniz bölgesinde bunu sık olarak görebiliyoruz. Bütün bu kötü özellikler estetik ameliyatlarla düzeltilmektedir. Ancak ameliyat için malesef herkesin yeterli bütçesi olmayabiliyor veya ameliyattan korkanlar da olabiliyor. Ancak ameliyattan korkanlar için de bunun  ameliyattan başka seçenekleri olduğunu söyleyelim. Tıbbın geldiği noktada ameliyatsız  burunestetikleri dolgu maddeleri ile gerçekleştirilebiliyor.

Nedir? Ameliyatsız burun estetikleri içinde en sık kullanılan yöntem dolgu uygulamalarıdır . Dolgu maddeleri ile çok kısa sürede istediğiniz  formda  burunlara yakın bir burun oluşturmak mümkün olabilir. Ameliyatsız burun estetiğinin cerrahi olarak gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatlarına göre  avantajları bulunuyor. Dolgu ile yapılan ameliyatsız burun estetiği kalıcı bir işlem değildir. Zaten avantajlı olmasının özellikleri de buna bağlıdır.

Kimler Yaptırabilir? Ameliyatsız burun estetiği tabii ki bütün burunlar için uygun olmayabiliyor ancak uygun olan burunlarda en az ameliyat kadar güzel sonuçlar verebildiği de bir gerçek. Ameliyatsız burun estetiği yaptıracak olanlar küçük burun sorunlarına sahip kişiler oluyor. En çok burun sırtı kemerli olan kişiler yaptırıyor ameliyatsız burun estetiğini. Çünkü burun kemeri üstünde burun kökü dediğimiz başla dolgu uygulaması yaparak köküyle burun sırtı düz bir hale getiriliyor. Ve bu sayede hastanın burun kemiği cerrahi bir operasyonla almaya gerek kalmadan düzeltilmiş oluyor. Ayrıca burun ucunda düşüklük problemi yaşayan kişilerde dolgu ile burun estetiğine başvurabilirler ancak çok düşük olduğu kişilerde sonuçlar çok da başarılı olmayabiliyor. Ayrıca ameliyatsız burun estetiği burun sırtında asimetri yaşayanlarda, yamuk duran burnu olanlarda da başarılı sonuçlar verebiliyor. Tabii ki bunun içinde burnun çok fazla yamuk olmaması gerekiyor. Ameliyatsız burun estetiği yapılıp yapılmamasına doktorunuzun burnumuzu görüp karar vermesi gerekiyor.

Bilinmesi Gerekenler: Ameliyatsız burun estetiği ortalama olarak 15-20 dakika içinde sorunsuz bir şekilde bitirilebilir . Sonuçlar kısa süre içinde görülmektedir. Bu dolgu maddesinin kalıcılık süresi ise dolgunun kalitesine göre ortalama 1 yıl gibi bir süre oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz