Home Moda Alyanslarınız ile Mutluluğunuzu Bir Ömür Yaşayın

Alyanslarınız ile Mutluluğunuzu Bir Ömür Yaşayın

0
Alyanslarınız ile Mutluluğunuzu Bir Ömür Yaşayın

İki insanın bir ömrü beraber paylaşmak istediklerinin manevi kanıtı olarak tanımlanabilecek alyanslar, tüm dünyada kullanılan bir gelenektir. Buna bağlı olarak takı sektöründe büyük öneme sahip olan bu yüzük çeşitleri, farklı tasarım ve modeller ile devamlı olarak gelişmektedir.

Genel olarak beyaz altının kullanıldığı alyans modelleri, farklı karat değerlerindeki pırlantalar ile birleştirilerek ekstra parlaklık ve gösteriş kazanmaktadır. Kişilerin zevkine göre değişebilen ince ve kalın yüzük modellerine göre, tasarımın şekli ve boyutu da değişebildiğinden son karar verilmeden önce tüm modellerin ayrıntılı olarak incelenmesi tavsiye edilmektedir.

İnce yüzük tasarımlarında genellikle tek sıra küçük pırlantalar kullanılmaktadır. Değeri ve görünümün kalitesini arttırmak için zümrüt taşlar ile süslenen takılar da sıklıkla tercih edilmektedir. Buna ek olarak köşe kesimli yakutlarında süsleme amaçlı kullanılabildiği yüzükler kişilerin tarz ve zevklerini ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktadır.

Kalın alyans tasarımlarında ise çoğunlukla beş taş pırlantalar kullanılmaktadır.  0,05 karat değerinde beş adet pırlantanın kullanıldığı bu takılarda herhangi ek bir süsleme tercih edilmeyerek taşların görüntüsü ve ışıltısı vurgulanmaya çalışılmaktadır. Gençlere nazaran 30 yaş ve üstü kişilerin tercih etmekte olduğu bu modeller, gelecek yıllarda da her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca bkz: Tektaş Modellerinde Yeni Tasarımlar

Alyans satın alırken kişinin parmak çapının tam olarak doğru verilmesi büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar insanlar eşlerine sürpriz yapmak için ortalama bir çapa sahip yüzükleri satın alıyorlarsa da, bu durum ileriki yıllarda sıkma veya gevşemelere neden olabilmektedir. Bir ömür boyu rahatlık ve mutluluk ile taşınacak alyansların detaylı bir araştırma ve incelemeden sonra seçilmesi faydalı olacaktır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version