Ana SayfaCilt BakımıAltın Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

Altın Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

-

Son zamanlarda altın maskesi cilt bakımı için birçok insan tarafından kullanılan etkili bir yöntemdir. Size evde altın maskesi yapmanız için altın maskesi için gerekli malzemeleri açıklayacağız.

Altın maskesi güzellik merkezlerinde çok sık bir şekilde yapılan fakat istendiğinde evde yapılabilecek bir maskedir. Bu maskenin tarihi Kleopatra dönemine kadar dayanmaktadır. Zaman içerisinde Japonya’nın Osaka kentinde yeniden kendini gösterdi ve kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda ülkemizde de sıklıkla yapılmaya başlanan altın maskesi artık gayet basit bir işlemle evde bile yapılabilmektedir. İlk olarak gerekli olan malzemeler hakkında bilgi verelim.

  • Aktardan satın alınabilecek sarı altın tozu. 1 yemek kaşığı kullanılacak.
  • Macun kıvamına getirecek kadar yeterlilikte su 

Altın Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Uygun bir kasenin içerisine 1 yemek kaşığı altın tozunu koyun ve üzerine su ekleyin. Macun kıvamına gelmesi gerektiği için suyu dikkatli olarak ekleyin.
  • Macun kıvamındaki maskenizi cilde uygulayın. Maskenin cildinizde kurumasını bekleyin, dağılma gösterene kadar kurumalıdır.
  • Maske iyice kuruduktan sonra dikkatli ve yavaş hareketlerle çıkartın.
  • Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

[irp posts=”893″ name=”Altın Maske Nasıl Yapılır?”]

Altın Maskesinin Faydaları

Sadece altın tozu ve su kullanılarak yapılabilecek olan bu maskenin hiçbir zararının olmamasının yanı sıra cilt lekesi, sivilce, akne ve kırışıklık gibi sorunların çözümü için de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Altın maskesinin bazı avantajları da şöyle sıralanabilir; cildi sıkılaştırır, cilde nem kazandırır, ölü hücreleri diriltir böylelikle yaşlanmanın önüne geçer, her cilt tipine uygundur, cildin rengini açarak parlak ve porselen gibi bir cilt meydana getirir, cilt lekelerini yok eder, akne ve sivilcelere karşı savaş açar. Altın maskesini el, ayak, yüz, gerdan ve boyun bölgelerine her birey rahatlıkla uygulayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz