Ana SayfaCilt BakımıAltın Maske Nasıl Yapılır?

Altın Maske Nasıl Yapılır?

-

Uzun yıllardır cilt bakımına önem veren kadınların kullandığı altın maske, birçok cilt sorunlarını ortadan kaldırarak sağlıklı bir yüze sahip olmanızı sağlıyor.

Altın maske nedir ?

Adı Kleopatra ile özdeşleşen altın maske, uzun yıllar sonra Japonya’da yeniden uygulanmaya başladı. Buradan tüm Dünya’ya yayılan bu mucizevi maske, birçok coğrafyada uygulandığı gibi Türkiye’de de kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Bir dönem sadece zenginlerin kullandığı bu yöntem günümüzde isteyen her kadının yapabildiği bir güzelleştirme uygulamasıdır. Güzellik merkezlerinde yaptırılabileceği gibi evde kendinizin de yapabileceği bir uygulamadır. Altın tozunun suyla karıştırılmasıyla elde edilir. Altın maske fiyatı 20-250 TL arasında değişmektedir.

Altın maske faydaları nelerdir?

Altın maske faydaları saymakla bitmez. Hiçbir katkı maddesi olmaksızın doğal yöntemlerle elde edilen altın maske, kırışıklıkları giderir ve cildi gençleştirir. Ciltteki sivilce ve lekeleri yok eder. Cildi besler, yumuşatır, nemi düzenler ve C Vitamini desteği sağlar. Ölü hücreleri harekete geçiren altın maske, cildin parlaklığını arttırır ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Altın maske nasıl yapılır?

Altın maske, diğer maskelerinden farklı olarak yüz bölgesine uyumlu bir biçimde uygulanmalıdır. 24 ayar altın tozuyla elde edilir. Hazır olarak temin edilebileceği gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Cildinize altın maskeyi uygulamadan evvel yüz güzelce temizlenmeli, makyajlar silinmelidir.

Altın maskesinin yapımı oldukça kolaydır. Aktarlardan alınabilecek bir miktar altın tozunu bir kâse içinde jel kıvamına gelene kadar suyla karıştırın. Eğer kıvam çok katı ya da çok sıvı olursa tutmayabilir. Kıvamını ayarladıktan sonra elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün ve yaklaşık 15-20 dakika cildinizde bekletin. Maskenin kurumasından sonra sökün ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Maskeyi düzenli aralıklarla uyguladıktan sonra cildinizdeki ferahlamayı ve canlanmayı siz de fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz