Ana SayfaBeslenmeAlkali Açısından En Zengin 5 Gıda

Alkali Açısından En Zengin 5 Gıda

Limon, Karpuz ...

-

Bilmeniz Gereken En İyi 5 Alkalinli Gıda: Ph dengesi ne anlama geliyor? Ph skalası, vücudumuzdaki asitlik seviyesini veya alkalitesini ölçen skaladır. Vücudumuza aldığımız alkali gıdalara önem veriyoruz. Bazı yiyecekleri yemek, ölçümü etkileyebilecek ve olumsuz sağlık etkilerine neden olabilecek bir duruma yol açabilir.

Nötr Ph seviyesi 0 ila 14.7 ölçeği olarak ölçülür, burada 0 tamamen asidiktir ve 14 tamamen alkalidir. İnsan vücudunun Ph değeri 7.35 ila 7.45 olan hafif alkalik olmalıdır. Genel olarak, vücudumuzun kanını normal hedef alanında tutmak için seviyesini otomatik olarak ayarlayacaktır. Ancak bilim insanları sağlıksız ve işlenmiş gıdaların çoğunun asitliğe neden olduğunu ve vücudumuzdaki doğal dengeyi bozduğunu söylemektedir.

Vücudumuzda aşırı aside sahip olmak iyi değildir çünkü yorgunluk, bağışıklık sistemi, bağışıklık sisteminin işlevi, diş problemleri, erken yaşlanma ve hatta iltihaplı durumlar gibi hastalıklara neden olabilecek bazı olumsuz etkileri vardır. Alkali üreten gıdalar yemek vücudumuzun dengesini sürdürmesine ve bu olumsuz sağlık sorunlarından kaçınmasına yardımcı olabilir.

Alkalin açısından zengin olan besinleri almak çok basittir. Başlamanıza yardımcı olacak en iyi beş alkali gıda listesi.

1. Limon
Limon mevcut olan en iyi alkali gıdalar olarak kabul edilir. Ve ayrıca birçok sağlık yararı ve kullanırlar. Yenileyin ve güne bir bardak limon suyu ile başlayın, bu kesinlikle Ph dengesini düzenler. Limonlar başlangıçta asidiktir, ama sonuçta, alkalidir.

2. Karpuz
Karpuz ayrıca alkali oluşturan meyveler ve sizin için en iyi diüretik olarak kabul edilir.

3. Cayenne Biber
Cayenne Peppers, sadece alkali oluşturan gıdalar için pek çok faydaya sahiptir. Antioksidan özelliği kilo vermenize yardımcı olabilir. Diyetinizdeki acı biberleri asla kaçırmayın.

4. Yapraklı Yeşiller
Yapraklı yeşillikler de vücudunuza uygun besinleri vereceğiniz alkali maddelere ve sağlık faydalarına sahiptir. Ispanak, pazı, yaka ve lahana, K vitamini ve folat bakımından zengin besinlerdir. Onlar da sindirim sistemimize çok yardımcı oluyorlar.

5. Elma
Elmalar 8.0 Ph seviyesine sahiptir. Sindirim için iyi olan yüksek miktarda lif içerirler.

Sebzeler ve meyveler alkali şekillendirme gıdaları değildir. Bazıları mercimek, mısır, zeytin, yaban mersini, kış kabağı ve kızılcık gibi asidiktir. Ancak asidik olsalar da, aynı zamanda iyi ve şaşırtıcı faydalar içerirler. Genel olarak, bu asit oluşturan meyve ve sebzelerin tadını çıkarırken, asit oluşturan işlenmiş gıdaları ortadan kaldırmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz