Ana SayfaTelevizyonAliya Çok Yakında TRT Ekranlarında

Aliya Çok Yakında TRT Ekranlarında

-

Devletin televizyonu TRT, bu unvanına yakışır bir diziyle izleyenlerin karşısına çıkacak. Türk dünyasının “Bilge Kral” lakaplı büyük siyaset, bilim, sanat ve dava insanı Aliya İzzetbegovic’in hayatı dizi olarak izleyenlerle buluşacak. Yapımcılığını Sancak Medya’nın üstleneceği dizinin yönetmeni, ünlü Boşnak yönetmen Ahmet İmamoviç olacak. Dizinin başrol oyuncularının Başak Köklükaya ve Serhat Tutumluer olacağı söyleniyor. Bu büyük liderin hayatını, geçtiği zorlu yolları, yaptığı büyük işleri, davasını anlatan bu dizi 6 bölümlük bir belgesel dizi şeklinde olacak.

Aliya Dizisinin Konusu

İsminden de anlaşılacağı üzere Aliya dizisi, Aliya İzzetbegoviç’in hayat hikayesini, yaşadıklarını, yaptıklarını ve fikirlerini insanlara aktaracak olan bir belgesel. Yeni nesillerin Bilge Kral’ı tanıması, İslami ve milliyetçi unsurlarla bütünleşmesi Aliya sayesinde çok daha kolay olacak. Aynı zamanda Aliya’nın azimli, eşsiz hikayesi, isteyen ve inanan bir insanın neleri değiştirebileceğinin de en büyük göstergesi. Dizinin altı bölümlük olması kısa süreceği ile ilgili üzüntü yaratsa da altı bölümlük dizide bu kadar büyük bir insan ve O’nun büyük hikayesini çok daha yoğun ve dolu dolu yaşayabileceksiniz.

Aliya Dizisi Oyuncuları

Başak Köklükaya

“Aliya” Çok Yakında TRT EkranlarındaDizinin kadın başrol oyuncusu Başak Köklükaya, 1974 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında bale eğitimi aldı ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1995’te Şehir Tiyatroları’na girdi. Aynı yıl rol aldığı Yazlıkçılar dizisi ile televizyona adım attı ve televizyon serüveni Bizimkiler dizisiyle devam etti. İlk sinema filmi, yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in yaptığı Hamam filmiydi. 1999 yılında rol aldığı Üçüncü Sayfa filmiyle bütün dallarda sinema ödülü kazandı. Mustafa Hakkında Her Şey, Harem Suare, Organize İşler gibi filmlerin yanında Yanık Koza, Çemberimde Gül Oya gibi ünlü dizilerde de rol aldı.

 

Serhat Tutumluer

“Aliya” Çok Yakında TRT Ekranlarında1972 Eskişehir doğumlu Serhat Tutumluer Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. Tutumluer, kendi kurduğu Talimhane Tiyatrosu’nda halen tiyatro oynamakta olup; Yeraltı, Devrim Arabaları, Büyü gibi filmlerin yanı sıra, Vatanım Sensin, Filinta, Ezo Gelin gibi çok izlenen dizilerde de rol aldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz