Home Spor Aletli Pilates Nasıl Yapılır?

Aletli Pilates Nasıl Yapılır?

0
aletli pilates

Aletli Pilates: Şüphesiz her kadın daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak ister ancak bu vücuda sahip olmak tabii ki öyle kolay olmamaktadır. Vücudu şekle sokmak için çeşitli egzersizler yapmalısınız. Fazla kiloları olanlar bir diyet programı yanında uyguladıkları egzersizlerle hem kilolarından kurtulup hem de vücutlarını şekle sokabilirler. Özellikle  fazla kiloları olanlar sadece diyetle kilo vermeye çalıştıkları zaman vücutlarında büyük oranda yağ kaybından dolayı yaşanan deri sarkması problemi yaşarlar. Bunun nedeni vücut derisinin altında kalan kas ve yağ tabakası ile uyumlu bir şekilde küçülmemesidir. Bu durumun önüne geçmek için diyetle birlikte egzersiz desteği şarttır.

Nedir? Aletli Pilates fitness merkezlerinde bulunan özel pilates aletleri ile yapılan bir pilates tekniğidir. Kullanılan aletler forma sokmada oldukça etkin mekanizmalardir. Aletli Pilates yaparken en sık kullanılan alet reformer aleti olup bu alet üzerinde 500’den fazla egzersiz yapmanızı sağlar. Reformer aletinin yanısıra Aletli Pilates de kullanılan diğer mekanizmalar ; chair, cadillac ve towerdir.

Nerelerde Yapılır? Aletli Pilates yapabilmek için pilates aletlerine ihtiyaç vardır. Bu aletleri  kendiniz satın alarak da temin edebilirsiniz. Ancak bunu önermiyoruz . Çünkü bu aletler üzerinde yapılan hareketler tehlikelidir ve hareketlerin hoca kontrolünde yapılması gerekir. Onun için Aletli Pilates dersi almak istiyorsanız bunu mutlaka bir fitness merkezinde almalısınız.

Dersler Ne Kadar Sürüyor? Aletli Pilates dersleri özel olarak ve grup olarak yapılabiliyor. Her iki seçenekte de seanslar yaklaşık olarak 50 dakika sürüyor. Aletli Pilates genel olarak haftada 3 kez yapılıyor. Bunu Fitness hocası sizi görerek belirliyor.

Ne Giyilmeli? Eğer ki Aletli Pilates dersi alacaksanız diğer egzersiz türlerinde olduğu gibi rahat kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor. Üzerinizden kaymayacak aynı zamanda sizi rahat ettiren kıyafetler giymelisiniz.  Aletli Pilates derslerinde ayakkabı kullanılmıyor. Onun için herhangi bir ayakkabı teminine gerek yok. Tam bir rahatlama için çıplak ayak olmanız tavsiye ediliyor.Çıplak ayak  olabilirsiniz. Ancak çıplak ayak tercih etmezseniz, kaydırmaz çorap giyebilirsiniz. Derslerde herhangi bir sorun yaşanmaması için özellikle ayaklarınızın kaymamasına dikkat etmelisiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version