Ana SayfaHastalıklarAlerjik Öksürük Nedir?

Alerjik Öksürük Nedir?

-

Alerjik öksürük oluşmasında alerjik etkenler etkilidir. Alerjik öksürükler süreklilik gösteren bir rahatsızlık durumudur. Teşhis koymak ve tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Tedavi kişiye rahatlık verir. Uzman doktordan mutlaka destek almak gerekir. Hem erkek hem de kızlarda görülebilen bir rahatsızlıktır. Çok yaygın görülen bir şikayet durumudur.

Alerjik Öksürük Sebepleri Nelerdir?

Alerjik öksürüğün birçok sebebi olabilir. Solunum yolunda meydana gelen tahrişler sonucunda ortaya çıkar. Nefes sisteminde oluşan alorjenler alerjik öksürüğün oluşmasında etkendir. Solunum yollarında küçük mukus parçasının takılı kalması alerjik öksürüklere neden olur. Öksürük yoluyla kişi bu durumdan kurtulmaya çalışır. Baharın gelmesi ile birlikte görülen bir rahatsızlık durumudur. Kronik öksürüğün sebebi astım gibi solunum yolu hastalıklarının habercisi olabilir. Kuru derin ve balgamlı öksürükler oluşur. Kronik öksürüklerde göğüs bölümünde sertleşmeler görülür.

Alerjik Öksürük Teşhis ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Alerjik öksürükte alerjen testler yapılır. Kişinin sağlık geçmişi incelemeye alınır. Alerji giderici ilaçlar uzman doktor tarafından yazılır. Polen gibi alerjiye neden olan etkenlerden uzak durmak gerekir. Anti enflametuar ilaçlar kullanılması tavsiye edilir. Alerjik test kapsamlı olarak incelenir. Sürekli öksürme, boğaz tahrişi için yumşak pastiller kullanılır. Alerji ilaçları öksürük nöbetlerini azaltır. Uzman doktordan tavsiye elınarak ilaç kullanılmalıdır. Bitkisel şifalı bitkilerle alerjik öksürükten kurtulabilirsiniz. Nane, ıhlamur ve zencefil çayı tüketilmesi tavsiye edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz