Ana SayfaModaAldatma Yaşanmış Evlilik Nasıl Kurtarılır?

Aldatma Yaşanmış Evlilik Nasıl Kurtarılır?

-

Günümüz dünyasında evli çiftlerin sık sık karşılaştığı problemlerden bir tanesi hiç şüphe duymaksızın eşlerden birinin diğerini aldatmasıdır. Ülkemiz genelinde boşanma davalarının sebepleri incelendiğinde ortaya çıkan sonuçlar her dört evlilikten bir tanesinin aldatma yüzünden sonlandığını gösteriyor. Aldatma, yalnızca insanların eşlerine değil kendilerine de yaptığı oldukça büyük bir yanlıştır. Aslında aldatma olayı yüzünden biten evliliklerin asıl bitiş sebebi kesinlikle aldatma değil, ardından gelen güvensizlik duygusudur. Bir kez aldatılan insan kadın ya da erkek olması fark etmeksizin, karşısındaki insana karşı güvensizlik duygusunu hissettiğinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmamaya başlar.

Güven, bir ilişkide sevgiden bile önemli olan tek duygudur. Karşısındaki insana olan güveni kırılan bir eş, ne kadar istemese de kendi sağlığı ve psikolojisi için beraberliğe bir son verme kararı alacaktır. Günümüzde aldatılma olayı yaşanmış ilişkilerin yarısından çoğu ayrılık ile sonuçlanmaktadır. Aldatma yaşanmış bir evliliği kurtarmak isteyen çiftleri, uzun ve bir o kadar da zorlu bir yol beklemektedir. İsterseniz şimdi gelin hep beraber aldatma yaşanmış evlilik nasıl kurtulabilir konusuna göz atalım.

Aldatma yaşanmış evlilik kurtarılabilir mi?

Aldatma bir ilişkiyi en derinden etkileyen ve sarsan olayların başında gelmektedir. Evlilik dönemi boyunca çiftlerden birinin eşine ihaneti ile adlandırılan aldatma olayı, affedilmesi ve kabullenilmesi zor bir olaydır. Aldatma yaşanmış evlilik kurtarılması en zor olan ilişki durumlarından bir tanesidir. Aldatma olayında eşler arasındaki güven, sadakat ve bağlılık duygularının ortadan kalmasına sebep olmaktadır. Aldatma olayı yaşanan bir evlilikte aldatılan taraf ne kadar çok istese de bu olayın altından kolay bir şekilde kalkamamaktadır. Günümüz dünyasında ülkemizde ve hatta diğer tüm ülkelerde evliliklerin sona ermesine neden olan en büyük etken aldatmadır. Aldatma, mazereti olmayan bir ihanet suçudur. Aldatma yaşanan evliliklerin ve ilişkilerin bitmesinin en büyük sebebi ise aldatılan kişinin karşısındaki insana bir daha asla eskisi kadar güvenemeyeceğidir. Aralarında güven olmayan iki insanın da doğal olarak mutlu bir beraberlik geçirmesi beklenemez.

Aldatma olayı yaşanmış olan bir evliliği kurtarmak için hem aldatan hem de aldatılan tarafın gerçekten bunu istemesi gerekmektedir. Eğer aldatılan ya da aldatan taraf beraber olmaya devam etmek istemiyorsa zaten bu ilişkinin herhangi bir kurtuluşu da olmayacaktır. Aldatılma olayı yaşanmış evliliklerin kurtarılması için alınması gereken en önemli karar güven sağlamaktır. Aldatan kişi, eşinin tekrar güvenini kazanana kadar yorulmadan ve yılmadan çabalamalıdır. Bu konu taraflar arasında açık bir şekilde konuşulmalı ve sorunların uygun bir yol ile çözülmesi beklenmelidir. Çünkü aldatma yaşanmış evlilik içerisinde her iki taraf da bu konu hakkından konuşmaktan kaçıyor ve bu şekilde olayı çözmeye çalışıyorsa kesinlikle çok büyük bir hata yapıyor demektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz